Przemyska policja apeluje – pamiętajmy o bezdomnych

18 listopada 2018

Wraz z obniżeniem temperatury policjanci podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. Każdego roku Policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu.

W związku z prognozami pogody na najbliższe dni, które zapowiadają nadejście mrozu policjanci będą patrolować miejsca, w których często przebywają bezdomni. Sprawdzane będą dworce, tereny przydworcowe, kanały ciepłownicze, ogródki działkowe, parki, skwery, zarośla, miejsca rzadko uczęszczane czy opuszczone budynki. W tych działaniach przemyska Policja współpracuje ze Strażą Miejską, ośrodkami pomocy społecznej oraz organizacjami pomocowymi.

Funkcjonariusze nie są jednak w stanie dotrzeć do wszystkich osób potrzebujących pomocy. Dlatego też zwraca się z apelem – jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić wychłodzenie lub nawet zamarznięcie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 112. O osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy można także informować ośrodki pomocy społecznej funkcjonujące w każdej gminie.