Znieważył policjantów. Teraz odpowie przed sądem

5 lipca 2018

35-letni mieszkaniec Przemyśla znieważył funkcjonariuszy policji. Mężczyzna odpowie za swój czyn przed sądem, został także ukarany mandatem za popełnione wykroczenia.

W dniu 30 czerwca, przed godz. 23, w trakcie patrolowania miasta, funkcjonariusze ruchu drogowego na ul. Plac na Bramie, zauważyli mężczyznę przechodzącego przez barierki, a następnie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym. Policjanci podjęli wobec interwencję. Okazało się, że pieszy jest nietrzeźwy, a do tego wulgarny i agresywny. Mężczyzna nie chciał podać swoich danych osobowych, stawiał opór, nie reagował na wydawane polecenia, przez cały czas obrażając policjantów. Został zatrzymany.

35-latek usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariuszy przyznał się do zarzucanego mu czynu i poddał dobrowolnie karze. Po wykonanych czynnościach został zwolniony. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Ponadto, został ukarany mandatem za odmowę podania danych osobowych, za wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym oraz przechodzenie w miejscu niedozwolonym.