Złożono doniesienie do prokuratury w sprawie fotografii z flagą UPA w Przemyślu

22 października 2014

Mirosław Majkowski zakomunikował wczoraj, że w imieniu Ruchu Społecznego Patriotyczny Polski Przemyśl złożył doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez grupę ukraińskich studentów PWSW. W ubiegłym tygodniu zostało ujawnione zdjęcie, na którym młodzi ludzie pozowali w podziemnym parkingu Galerii Sanowej w Przemyślu z czerwono czarną flagą UPA.

Sprawa wywołała głębokie poruszenie i oburzenie, zwłaszcza w portalach społecznościowych, na forach regionalnych portali i gazet. Czołowe media ogólnopolskie z niezrozumiałych względów do dziś tematu nie poruszyły. Zrobił to za to jeden z czołowych kanałów telewizyjnych w Rosji.

W sprawie interweniował do Rektora PWSW wiceprezydent Przemyśla i jednocześnie przewodniczący konwentu uczelni Grzegorz Hayder. Zażądał kar dyscyplinarnych przewidzianych w statucie uczelni.

Doniesienie Majkowski złożył wczoraj przed południem. Na swoim profilu w serwisie Facebook pisze – Władze uczelni dorabiają bzdurna historię o rosyjskiej prowokacji. W takim razie powinni zawiadomić ABW. Jeżeli tego nie zrobią ja powiadomię odpowiednie organy o tym, że uczelnia posiadając informacje o możliwości działania obcego wywiadu nie dopełnia obowiązku zawiadomienia o fakcie odpowiednich służb.