Złodziej rowerów zatrzymany dzięki pomocy mieszkanki Przemyśla

22 lipca 2016

Przy pomocy przemyślanki policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rowerów. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec gminy Żurawica.

Od maja do komendy miejskiej policji zgłaszali się pokrzywdzeni mieszkańcy Przemyśla i powiatu przemyskiego, informujący o przestępstwach oraz o skradzionych przedmiotach. Sprawca w godzinach nocnych przechadzał się ulicami naszego miasta, szukając miejsc, gdzie znajdowały się rowery bez zabezpieczenia, następnie wchodził na tereny posesji i je kradł.

Po każdym zgłoszeniu policjanci zabezpieczali ślady działania sprawcy, oraz przesłuchiwali świadków. W tym przypadku bardzo aktywna okazała się jedna z pokrzywdzonych, 27-letnia mieszkanka Przemyśla, która zaraz po kradzieży, przeszła po przemyskich lombardach, pozostawiając informację o swoim rowerze. W dniu 5 lipca do jednego z lombardów zgłosił się mężczyzna oferując rower, który zgadzał się z opisem jednośladu pokrzywdzonej kobiety. Pracownik lombardu, 27-letni mieszkaniec Przemyśla podejrzewając, że oferowany rower może pochodzić z przestępstwa, natychmiast zamkną drzwi od lombardu i wezwał policję.

Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę i odzyskali utracony rower. W sprawie zarzuty usłyszał 19- letni sprawca kradzieży oraz 19-letni paser mieszkaniec gminy Przemyśl.

Ponadto, w wyniku analizy zgromadzonego materiału dowodowego dotyczącego wcześniejszych kradzieży rowerów, 19-letniemu sprawcy przedstawiono zarzuty kradzieży jeszcze pięciu innych rowerów na łączną kwotę 4100 złotych.
19-letni mieszkaniec gminy Żurawica odpowie karnie za popełnione przestępstwo. Obecnie w dalszym ciągu trwa postępowanie w tej sprawie. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

fot. KMP w Przemyślu