Zidentyfikowano nieznanego mężczyznę, który błąkał się po ulicach Przemyśla

11 lipca 2016

Przemyscy policjanci ustalili tożsamość mężczyzny, którego przed kilkunastoma dniami napotkali w miejscowości Stara Bircza. Potwierdzono, że to 25-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Na zdjęciach publikowanych w mediach rozpoznali go rodzice.

Policjanci od kilkunastu dni pracowali nad ustaleniem tożsamości mężczyzny, którego napotkali, gdy szedł wzdłuż drogi w Starej Birczy. Mężczyzna niczego nie pamiętał, nie wiedział skąd pochodzi i jak się znalazł w tej okolicy. Mimo wielu różnorakich działań nie zdołano od razu ustalić, kim jest ten człowiek.

W sobotę, 9 lipca do komendy w Przemyślu zgłosiło się małżeństwo pochodzące z województwa pomorskiego twierdzące, że na zdjęciach publikowanych w mediach rozpoznali swojego syna. Policjanci sprawdzili te informacje. Potwierdzili tożsamość młodego człowieka, którym okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu wejherowskiego. Wstępne ustalenia wskazują, że mężczyzna wyjechał z miejsca zamieszkania ponad rok temu w celach zarobkowych, zabierając ze sobą tylko telefon komórkowy oraz laptop, nie podał żadnego adresu. Rodzice ostatni kontakt z synem mieli pół roku temu.

Mężczyzna z uwagi na swój stan zdrowia pozostaje pod obserwacją lekarzy. Policjanci sprawdzają, czy 25-latek nie stał się ofiarą przestępstwa.