Żegnaj prezydencie. Robert Choma nie wystartuje w boju o Przemyśl

13/06/2018
3980 Views

Na zwołanej dziś konferencji prasowej Stowarzyszenia Regia Civitas, prezydent Robert Choma poinformował, że nie będzie startował w najbliższych wyborach prezydenckich. Prezydenckie ugrupowanie wystawi natomiast kandydatów do Rady Miasta.

Składam dziś oświadczenie o niestartowaniu w wyborach na stanowisko prezydenta Przemyśla. Co do przyszłości, sprecyzowanych planów jeszcze nie mam – odpowiedział Robert Choma na pytanie, czy będzie brał udział w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.

W konferencji prasowej, oprócz Chomy, brali także udział wiceprezydent Grzegorz Hayder, wiceprzewodniczący rady miasta Robert Bal i prezes stowarzyszenia “Regia Civitas” Artur Komorowski. Prezydent, ani żaden z jego współpracowników, nie bardzo chcieli ujawnić innych decyzji dotyczących zbliżających się wyborów. Jedynym istotnym konkretem podzielił się prezes stowarzyszenia – Na walnym zebraniu, które odbyło się w poprzednim tygodniu, podjęliśmy decyzję, że jako stowarzyszenie Regia Civitas będziemy wystawiać swoje listy do rad. Jest to oficjalne stanowisko i uchwała w tej sprawie.

Nie padła natomiast, żadna pozytywna odpowiedź na temat planów Regia Civitas, co do wyborów prezydenckich.  – Co do rady mamy stanowisko. Co do kandydata (na prezydenta – red.) decyzję ma podjąć zarząd – odpowiedział dopytywany przez dziennikarzy Robert Choma. Szef Regia Civitas Artur Komorowski uciął spekulacje krótkim zapewnieniem – Jako stowarzyszenie dla Przemyśla, myślę, że podejmiemy wkrótce najlepszą decyzję dla naszego miasta.

Politycy nie chcieli także ujawnić, czy jest możliwe poparcie kandydata na prezydenta Przemyśla, wystawionego przez inne ugrupowanie. Z ust samorządowców nie padło żadne potwierdzenie, ani zaprzeczenie na ten temat.  Jestem przeciwnikiem gdybania. Na dzisiaj decyzja jest taka. Nie ma co komentować kolejnych rozważań – odpowiedział Grzegorz Hayder. W najbliższym czasie, przekażemy Państwu informacje, co do dalszego naszego kandydowania w wyborach na stanowisko prezydenta miasta – dopowiedział Robert Choma

Jednakże enigmatyczność wypowiedzi Roberta Chomy oraz jego współpracowników może wynikać z trudnych i wciąż trwających rozmów z Prawem i Sprawiedliwością. Negocjacje, o których wiadomo tylko nieoficjalnie, mogą podzielić na nowo przemyską scenę polityczną po najbliższych wyborach samorządowych. O trudności tych rozmów może świadczyć fakt, że na konferencji, według zapowiedzi, miał się pojawić także zastępca Chomy, a zarazem kandydat na prezydenta miasta z ramienia PiS Janusz Hamryszczak. Jednak się nie pojawił. Dopytywany o nieobecność swojego zastępcy Prezydent Przemyśla odpowiedział – Z prezydentem Hamryszczakiem współpracuje mi się bardzo dobrze i ufam, że decyzje które podjęliśmy w ramach stowarzyszenia, decyzje które podjęli moi koledzy dobrze zaowocują, więc niebawem będziemy zapewne na kolejnej wspólnej konferencji.

Sam Robert Choma w przyszłości widzi siebie, jako wciąż związanego z Przemyślem. Na pytanie o polityczną emeryturę odpowiedział – Do emerytury, tej ustawowej zostało mi 10 lat. Nie mogę więc sobie jeszcze na nią pozwolić, a za bardzo kocham miasto, żeby nie czuć się potrzebny. Jeśli ktoś zechce dostrzec potrzebę mojego funkcjonowania, obojętnie gdzie będę, na pewno chcę funkcjonować w naszym mieście.

Piotr Gdula

Inne wiadomości

Rozmawiali o Karpatach
Wiadomości
385 views
Wiadomości
385 views

Rozmawiali o Karpatach

adm - 18/02/2019

Przez dwa dni weekendu w krasiczyńskim zamku odbywała się konferencja zorganizowana przez Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego pod hasłem Europa Karpat.…

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.
Wiadomości
1645 views
Wiadomości
1645 views

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.

adm - 16/02/2019

Jednym z ulubionych tematów internautów w Polsce są  tzw. „wrzutki” zdjęć jedzenia w publicznych szpitalach. Na podobny pomysł wpadł Dariusz…

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników
Wiadomości
960 views
Wiadomości
960 views

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników

adm - 16/02/2019

Otrzymaliśmy sygnał wraz ze zdjęciami od czytelnika dotyczący czystości chodników w ścisłym centrum miasta. Zdjęcia zostały wykonane w ostatnią niedzielę.…