Żegnaj prezydencie. Robert Choma nie wystartuje w boju o Przemyśl

13/06/2018
3851 Views

Na zwołanej dziś konferencji prasowej Stowarzyszenia Regia Civitas, prezydent Robert Choma poinformował, że nie będzie startował w najbliższych wyborach prezydenckich. Prezydenckie ugrupowanie wystawi natomiast kandydatów do Rady Miasta.

Składam dziś oświadczenie o niestartowaniu w wyborach na stanowisko prezydenta Przemyśla. Co do przyszłości, sprecyzowanych planów jeszcze nie mam – odpowiedział Robert Choma na pytanie, czy będzie brał udział w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych.

W konferencji prasowej, oprócz Chomy, brali także udział wiceprezydent Grzegorz Hayder, wiceprzewodniczący rady miasta Robert Bal i prezes stowarzyszenia “Regia Civitas” Artur Komorowski. Prezydent, ani żaden z jego współpracowników, nie bardzo chcieli ujawnić innych decyzji dotyczących zbliżających się wyborów. Jedynym istotnym konkretem podzielił się prezes stowarzyszenia – Na walnym zebraniu, które odbyło się w poprzednim tygodniu, podjęliśmy decyzję, że jako stowarzyszenie Regia Civitas będziemy wystawiać swoje listy do rad. Jest to oficjalne stanowisko i uchwała w tej sprawie.

Nie padła natomiast, żadna pozytywna odpowiedź na temat planów Regia Civitas, co do wyborów prezydenckich.  – Co do rady mamy stanowisko. Co do kandydata (na prezydenta – red.) decyzję ma podjąć zarząd – odpowiedział dopytywany przez dziennikarzy Robert Choma. Szef Regia Civitas Artur Komorowski uciął spekulacje krótkim zapewnieniem – Jako stowarzyszenie dla Przemyśla, myślę, że podejmiemy wkrótce najlepszą decyzję dla naszego miasta.

Politycy nie chcieli także ujawnić, czy jest możliwe poparcie kandydata na prezydenta Przemyśla, wystawionego przez inne ugrupowanie. Z ust samorządowców nie padło żadne potwierdzenie, ani zaprzeczenie na ten temat.  Jestem przeciwnikiem gdybania. Na dzisiaj decyzja jest taka. Nie ma co komentować kolejnych rozważań – odpowiedział Grzegorz Hayder. W najbliższym czasie, przekażemy Państwu informacje, co do dalszego naszego kandydowania w wyborach na stanowisko prezydenta miasta – dopowiedział Robert Choma

Jednakże enigmatyczność wypowiedzi Roberta Chomy oraz jego współpracowników może wynikać z trudnych i wciąż trwających rozmów z Prawem i Sprawiedliwością. Negocjacje, o których wiadomo tylko nieoficjalnie, mogą podzielić na nowo przemyską scenę polityczną po najbliższych wyborach samorządowych. O trudności tych rozmów może świadczyć fakt, że na konferencji, według zapowiedzi, miał się pojawić także zastępca Chomy, a zarazem kandydat na prezydenta miasta z ramienia PiS Janusz Hamryszczak. Jednak się nie pojawił. Dopytywany o nieobecność swojego zastępcy Prezydent Przemyśla odpowiedział – Z prezydentem Hamryszczakiem współpracuje mi się bardzo dobrze i ufam, że decyzje które podjęliśmy w ramach stowarzyszenia, decyzje które podjęli moi koledzy dobrze zaowocują, więc niebawem będziemy zapewne na kolejnej wspólnej konferencji.

Sam Robert Choma w przyszłości widzi siebie, jako wciąż związanego z Przemyślem. Na pytanie o polityczną emeryturę odpowiedział – Do emerytury, tej ustawowej zostało mi 10 lat. Nie mogę więc sobie jeszcze na nią pozwolić, a za bardzo kocham miasto, żeby nie czuć się potrzebny. Jeśli ktoś zechce dostrzec potrzebę mojego funkcjonowania, obojętnie gdzie będę, na pewno chcę funkcjonować w naszym mieście.

Piotr Gdula

Inne wiadomości

Koncert w hołdzie dla Tomasza Stańko [zdjęcia]
Wiadomości
165 views
Wiadomości
165 views

Koncert w hołdzie dla Tomasza Stańko [zdjęcia]

af - 20/11/2018

W słynącym z jazzowej muzyki Klubie „Niedźwiadek” Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki ZAMEK w niedzielny wieczór odbył się koncert w…

Inauguracyjna sesja VI kadencji Rady Powiatu Przemyskiego [zdjęcia]
Wiadomości
550 views
Wiadomości
550 views

Inauguracyjna sesja VI kadencji Rady Powiatu Przemyskiego [zdjęcia]

af - 20/11/2018

W dniu dzisiejszym odbyła się pierwsza sesja VI kadencji Rady Powiatu Przemyskiego. Podczas obrad wybrano starostę powiatu. Pierwsza sesja VI…

Nabór do Watahy! BiOSG przyjmie 120 nowych funkcjonariuszy
Wiadomości
500 views
Wiadomości
500 views

Nabór do Watahy! BiOSG przyjmie 120 nowych funkcjonariuszy

af - 20/11/2018

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w sposób ciągły prowadzi nabór do służby. W 2019 roku, przyjętych zostanie 120 młodych adeptów. Każdy…