Zegarki i kosmetyki z logo znanych marek w przesyłkach pocztowych

24 lutego 2016

Celnicy z Przemyśla przechwycili kolejną partię podróbek. Tym razem w przesyłkach pocztowych znaleziono zegarki i kosmetyki z logo znanych, światowych marek.

Podczas rutynowej kontroli przesyłek pocztowych funkcjonariusze celni z Przemyśla, zwrócili uwagę na przesyłki z Chin, które miały trafić do odbiorców na Podkarpaciu. Znaleziono w nich 3 zegarki oznaczone logo znanego, światowego producenta. W stosunku do 2 zegarków nadawca zadeklarował wartość 200 Euro, natomiast w jednym przypadku 123 Euro. Tymczasem oryginał takiego zegarka mógłby kosztować ok 30 tys. złotych.

Podobnie było z kosmetykami, które „udawały” światowej jakości produkty. Zadeklarowana wartość przesyłki 28 sztuk kosmetyków do makijażu to kilkadziesiąt dolarów. Gdyby towary faktycznie były oryginalne ich wartość przekroczyłaby zadeklarowaną kwotę nawet 20-krotnie.

Służba Celna zatrzymała zakwestionowane towary do dalszego postępowania. Celnicy powiadomili także właścicieli chronionych znaków towarowych, którzy podjęli dalsze kroki w tych sprawach.