Zawodniczka NURT-u Przemyśl zajęła II miejsce w Grand Prix Polski młodzików w tenisie stołowym

23 listopada 2015

Czworo zawodników NURT-u Przemyśl wzięło udział w II Grand Prix Polski młodzików w tenisie stołowym. Spośród nich Katarzyna Królikowska wywalczyła II miejsce.

W dniach 20-22 listopada na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie rozgrywany był II Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym.Turniej, w którym prawo startu miało po 64 młodziczek i młodzików był rozgrywany systemem grupowo- pucharowym. Do turnieju zakwalifikowało się aż 4 zawodników Nurtu Przemyśl, Martyna Stachniak, Martyna Hajduk, Katarzyna Królikowska i Jakub Chmielowski .

W turnieju grupowym Martyna Stachniak, Katarzyna Królikowska i Jakub Chmielowski zajęli I miejsca w swoich grupach i awansowali do dalszej części turnieju, który był już rozgrywany systemem pucharowym. Bliska wyjścia z grupy była też Martyna Hajduk, w decydującym meczu przegrała po dramatycznej walce z Domiter Julią z UKS PŁOMIEŃ Limanowa 2:3 , 6/11,9/11 -11/9,-11/9,9/11.

W tej części turnieju rewelacyjnie zagrała Katarzyna Królikowska wygrywając kolejno :

– w 1/16 turnieju z Olesik Katarzyną GKTS Gdańsk 3: 0 /13,11,6 /
– w 1/8 z Furman Julią KU AZS UE Wrocław 3:0 /9,5,6 /
– w 1/4 z Kowalczyk Zuzanną KS
GORCE Nowy Targ 3:1 /5, 6,-10 ,8/
– w 1/2 z Ożgą Weroniką
KU AZS UE Wrocław 3:0 /3,5,8/

Katarzyna awansowała do finału, w którym uległa faworytce turnieju Kwiatkowskiej Elżbiecie z MKS ROKITA Brzeg Dolny 0:3 /6,8,6/.

Martyna Stachniak w 1/16 turnieju pokonała Kubiak Annę z JKTS Jastrzębie-Zdrój 3:1 / -8 ,9,9,9/, a kolejnym pojedynku o wejście do ćwierćfinału po wyrównanej walce uległa Szymczyk Natalii z MKS SKARBEK Tarnowskie Góry 2:3 / -4,8,8,-3,9 /.

W kolejnych pojedynkach Martyna wygrała wszystkie cztery swoje gry i została sklasyfikowana na 9 miejscu,wygrywając tzw .turniej pocieszenia.

W turnieju młodzików Jakub Chmielowski w 1/16 finału turnieju przegrał z Marchlewskim Kacprem 3:0 /6,8,7 / i mimo wygrania kolejnych meczy zajął 13 miejsce w końcowej klasyfikacji.