Zawodniczka Nurt-u Przemyśl awansowała do II Grand Prix Polski w tenisie stołowym

27 października 2014

Zawodniczka przemyskiego Nurt-u zajęła VII miejsce w Grand Prix Polski w tenisie stołowym. Zawody odbyły się w Łodzi.

Podczas minionego weekendu, w Łodzi odbył się I Grand Prix Polski w tenisie stołowym. W zawodach wzięło udział 64 najmłodszych zawodników, którzy zostali wcześniej wyłonieni w eliminacjach wojewódzkich. W trakcie tych rozgrywek bardzo dobry wynik w kategorii żaków osiągnęła zawodniczka Nurt – u Przemyśl Martyna Hajduk.

Zawody rozgrywano systemem grupowo – pucharowym. Podopieczna trenera Zdzisława Bodnara w swojej grupie pokonała kolejno Jankowicz Katarzynę z Nadarzyna 3:0, Frontczak Magdalenę z Łodzi 3:0 i Jasiniak Aleksandrę z Namodlina 3:0. Dzięki tym wygranym Martyna awansowała do najlepszej 32 zawodniczek. Następna część turnieju odbywała się w systemie pucharowym, podczas którego przemyślanka pokonała Kołomańską Emilię z Ryk 3:0, Chwojko Jagodę z Jarosławia 3:1. W ćwierćfinale Martyna zmierzyła się z rozstawioną z nr 2 Kotarską Amelią z Piaseczna i po dramatycznym meczu, w którym nasza zawodniczka prowadziła już 2:0 w setach uległa ostatecznie 2:3 i tym samym zajęła w końcowej klasyfikacji VII miejsce. Tym samym Martyna Hajduk zakwalifikowała się do II Grand Prix.