Zawodnicy Nurt-u awansowali do indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym

13 kwietnia 2015

Martyna Stachniak i Jakub Chmielowski z Nurt-u awansowali do finału indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym w kategorii młodzików.

W sobotnich indywidualnych mistrzostwach województwa w tenisie stołowym, które odbyły się w Błażowej udział wzięło po 32 najlepszych zawodników i zawodniczek. Zawody rozegrano systemem pucharowym.

W turnieju bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi zawodnicy Nurtu-u, którzy zdobyli trzy medale. Srebrne medale wywalczyła Martyna Stachniak w grze pojedynczej oraz w grze deblowej razem z Martyną Hajduk. Brązowy medal w grze deblowej zdobył Jakub Chmielowski, który był rewelacją turnieju i wywalczył sobie prawo startu w finale Mistrzostw Polski.

Pozostali zawodnicy Nurtu-u startujący w tym turnieju również zajęli wysokie miejsca. Żaczka Martyna Hajduk przegrała ćwierćfinał ze starszą od siebie o dwa lata zawodniczką z Krosna. Olaf Krzysik rozstawiony w tunieju z nr 15 pokonał w drugiej rundzie turnieju indywidualnego rozstawionego z nr 2 Miłosza Misiudę z AZS Politechniki Rzeszowskiej 3:0,a w kolejnym meczu w ćwierćfinale przegrał 2:3 z zawodnikiem z Dukli w ostanim secie 15:17. Na pozycji 17-24 uplasował się Jakub Wiacek.

Udział w Mistrzostwach Polski, które odbędą się w maju zapewniła sobie wcześniej drużyna młodziczek Nurt-u Martyna Stachniak i Martyna Hajduk zdobywając złoty medal w drużynowych mistrzostwach województwa.