Zatrzymany 30 -latek miał przy sobie 256 porcji amfetaminy

22 maja 2015

Zatrzymano 30 -latka z 256 porcjami amfetaminy. Mężczyzna odpowie również za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta.

Ubiegłej nocy, na ul.Lwowskiej w Przemyślu 30 -letni mężczyzna na widok radiowozu zaczął uciekać. Policjanci chcąc sprawdzić przyczynę takiego zachowania ruszyli za nim w pościg. Po zatrzymaniu mężczyzny i wylegitymowaniu go okazało się, że 30 -letni mieszkaniec Jasła miał przy sobie sporą ilość białego proszku.

Badanie przy użyciu narkotestu wykazało, że jest to amfetamina, dokładnie 25 gramów. Taka ilość pozwoliłaby na wydzielenie 256 porcji. Wartość tego narkotyku, to ponad 2500 zł.

Podczas zatrzymania mężczyzna był agresywny, jednego z policjantów uderzył głową w czoło, raniąc go. Funkcjonariusz po przewiezieniu do szpitala, został opatrzony przez chirurga.

30 -latek trafił do aresztu, w dniu dzisiejszym usłyszy zarzuty i złoży wyjaśnienia. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, a za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta do 3 lat.