Zatrzymano sprawcę kradzieży przyczepy kempingowej

11 lipca 2018

22-letni mieszkaniec Przemyśla, który w maju ukradł zaparkowaną przy ul. Tarnawskiego przyczepę kempingową został zatrzymany. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

W maju br. do przemyskiej jednostki zgłosiła się pokrzywdzona zawiadamiając o kradzieży przyczepy kempingowej, którą kilkanaście dni wcześniej kupiła i zaparkowała przy ul. Tarnawskiego w Przemyślu. Pewnego ranka, kiedy kobieta wychodziła z domu, zauważyła puste miejsce po zaparkowanej przyczepie. Kobieta początkowo myślała, że to żart, który mogli jej zrobić znajomi, ale po nawiązaniu kontaktu z nimi i sprawdzeniu terenu miasta oraz parkingów postanowiła o fakcie poinformować przemyska policję.

Początkiem lipca policjanci, ustalili, że sprawcą kradzieży jest 22-letni przemyślanin. Mężczyzna tłumaczył, że jeżdżąc ul. Dworskiego, na skrzyżowaniu z ul. Tarnawskiego, zauważył zaparkowaną przyczepę kempingową, która według niego wyglądała na porzuconą i postanowił ją zabrać.

22-latek usłyszał zarzut kradzieży, przyznał się i poddał dobrowolnie karze.  Przyczepa została odzyskana i oddana właścicielce.

Fot. KMP Przemyśl