Zatrzymano czteroosobową rodzinę, która uprawiała konopie indyjskie

15 września 2015

W Przemyślu zatrzymano czteroosobową rodzinę, która uprawiała konopie indyjskie. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli 69 krzaków tej rośliny.

Policjanci z Przemyśla wraz z funkcjonariuszami z Rzeszowa na podstawie posiadanych informacji weszli na teren posesji, na której miała się znajdować uprawa konopi indyjskich. W trakcie przeszukania wskazanego miejsca ujawniono pomieszczenie przystosowane do prowadzenia uprawy, a w nim rosnące konopie oraz preparaty zasilające te rośliny.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 69 krzaków konopi indyjskich, a także aparaturę służącą do jej uprawy. Ich uwagę zwróciła również instalacja elektryczna, która okazała się nielegalna. Właściciel posesji na rzecz prowadzonej uprawy kradł prąd.

W związku ze sprawą zatrzymano małżeństwo oraz dwójkę ich dorosłych dzieci, którzy po usłyszeniu zarzutu złożyli wyjaśnienia. Za popełnione przestępstwo grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Właściciel posesji odpowie również za kradzież prądu.

Na wniosek śledczych prokuratura zastosowała wobec ojca rodziny środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju.