Zapytaj dietetyka jak nadwaga szybko znika

20 października 2014

Statystyki są alarmujące – już ponad połowa Polaków ma problemy z wagą, a coraz częściej dotyczą one także dzieci i młodzieży. Jak pokazują dane Światowej Organizacji Zdrowia blisko co trzeci nastolatek w naszym kraju waży ponad normę. Dlaczego tak się dzieje i jak poradzić sobie z problemami z wagą?

Dlaczego tyjemy?

Przybieranie na wadze jest skutkiem nieregularnego odżywania, podjadania między posiłkami lub przed snem oraz źle skomponowanego jadłospisu. Niewłaściwe nawyki żywieniowe powodują, że z problemem nadwagi borykamy się już od najmłodszych lat, a z czasem coraz trudniej jest nam sobie z nim poradzić – mówi Agnieszka Solarz, dietetyk Naturhouse w Przemyślu. Warto też pamiętać, że wielokrotne próby odchudzania, głodówki czy źle dobrane kuracje zamiast pomóc, zwiększają ryzyko wystąpienia otyłości.

Czym grozi otyłość?

– Nadmierne kilogramy wpływają zarówno na nasz wygląd, jak i kondycję całego organizmu. Problemy z cerą, wypadające włosy, nadmierna potliwość, cukrzyca typu II, choroby układu krążenia, nowotwory czy zwyrodnienia kręgosłupa to tylko część zagrożeń wynikających z otyłości, która została już uznana za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych XXI wieku – informuje dietetyk Naturhouse. Nadmierne kilogramy mają szczególnie negatywne konsekwencje w przypadku dzieci i młodzieży – przyczyniają się do nieprawidłowego rozwoju młodego organizmu. Mogą być również przyczyną niemiłych komentarzy ze strony rówieśników.

Pozytywna zmiana

Podstawą walki z otyłością jest zmiana nawyków żywieniowych. Chcąc zrzucić kilogramy powinniśmy wybierać odpowiednio zbilansowane diety, dostarczające organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych, oparte na zasadach zdrowego odżywania. W tym celu warto skorzystać z pomocy dietetyka, który na podstawie dokładnego wywiadu oraz specjalistycznych badań dopasuje indywidualną kurację odchudzającą, uwzględniając m.in. nasz wiek, przebyte choroby oraz styl życia. Specjalista ds. żywienia pomoże nam również w nauce prawidłowych zasad odżywania, dzięki czemu po zakończeniu kuracji unikniemy efektu jo-jo i zachowamy efekty diety.

Rozwiązanie na wyciągnięcie ręki

Metoda Naturhouse to prosty i przyjemny sposób na uzyskanie smukłej sylwetki. Jeśli więc borykasz się z nadmiernymi kilogramami, a stosowane do tej pory sposoby nie przynosiły oczekiwanych rezultatów, wypróbuj kurację pod okiem dietetyka Naturhouse! W ramach trwającej do 30 listopada akcji „Uwaga Nadwaga!” możesz bezpłatnie zważyć się, zmierzyć i porozmawiać ze specjalistą w jednym z 250 Centrów Dietetycznych w całej Polsce. Dietetyk oceni Twój dotychczasowy sposób odżywiania i zaproponuje skuteczne rozwiązanie skrojone na miarę Twoich potrzeb i oczekiwań. Nie zwlekaj! Zadbaj o swoje zdrowie i umów się na bezpłatną konsultację już dziś w Naturhouse, ul. 3-go Maja8 w Przemyślu.

Więcej informacji o dobrym systemie odchudzania, na stronie www.naturhouse-polska.pl/