Zapraszamy na charytatywny koncert TV Podkarpackiej na rzecz chorej pisarki Urszuli Kozłowskiej

8 sierpnia 2017

TVPodkarpacka organizuje koncert charytatywny „Ocean uczuć” na rzecz pisarki Urszuli Kozłowskiej. Podopieczna Fundacji Sedeka zmagającej się z nowotworem złośliwym jelita grubego i wątroby.

Urszula Kozłowska, to pisarka, która wielokrotnie przebywała w Przemyślu na spotkaniach autorskich. Jej przygoda z piórem zaczęła się już w czasach dzieciństwa, gdy spisywała swoje wymyślone historyjki, później już jako mama pisała dla swoich dzieci, a w 2005 r. wydała pierwszą książeczkę.

Ogromny talent autorki wydobył z szuflady mąż, zachęcając ją, by zaprezentowała swoje teksty w jakimś wydawnictwie. I tak jej twórczość została doceniona i do dnia dzisiejszego wydanych zostało blisko 300 książeczek. Wersje audio nagrywali znani aktorzy i piosenkarze, m.in. Małgorzata Kożuchowska, Zbigniew Wodecki czy Emilian Kamiński. W ten oto sposób pisanie poezji i prozy dziecięcej z wielkiej pasji pani Uli stało się również sposobem na życie.

Z początkiem 2017 roku przeraźliwa diagnoza – nowotwór złośliwy atakujący jelito grube i wątrobę, niespodziewanie przerwał proces twórczy,a pani Ula – tracąc siły do pisania i możliwość wyjazdów na spotkania autorskie ze swoimi czytelnikami, straciła również źródło utrzymania.

Koszty leczenia (konwencjonalne i alternatywne), rehabilitacja, konsultacje medyczne oraz mnóstwo wydatków towarzyszących sprawiło, że sytuacja zrobiła się bardzo ciężka. Oprócz choroby zagrażającej życiu, pisarka zmaga się z lękiem o zapewnienie środków na leczenie i skromne życie. Stres spowodowany sytuacją materialną niestety nie pomaga w zdrowieniu, a sama choroba jest już wystarczająco mocno obciążająca.

Jednym z kroków niosących wsparcie pisarce będzie koncert „Ocean uczuć” organizowany przez TVPodkarpacką. Odbędzie się on w dniu 19 sierpnia, o godz. 18 w sali Zamku Kazimierzowskiego.

Wystąpią artyści warszawskich scen, odbędzie się także kiermasz książek Urszuli Kozłowskiej oraz licytacja wspaniałych przedmiotów od sponsorów i ofiarodawców. Na scenie wystąpią: Arleta Lemańska – wokalistka i aktorka, Wojciech Bardowski – wokalista i bard, uczestnik programu X-Factor, Mariusz Dropek – fortepian, Adam Bardowski – klarnet.

Więcej informacji jak wesprzeć Urszulę Kozłowską znajdziemy na stronie Fundacji Sedeka http://sedeka.pl/opp/pomozmy-urszuli-kozlowskiej-wygrac-z-rakiem# .