Zapraszamy do Piwnic CK na koncert przemyskiego zespołu „Swobodni”. Już w najbliższy piątek

20 lutego 2017

24 lutego o godzinie 19:00 miłośników bluesa i rocka zapraszamy na koncert przemyskiego zespołu „Svobodni”. W klubie „Piwnice” Centrum Kulturalnego w Przemyślu wystąpią: Ewelina Kasperska, Marcin Makuch, Łukasz Kasperski i Janusz Czarniecki. Wstęp wolny.

Zespół „Svobodni” tworzą od kilku lat doświadczeni wykonawcy, których różnorodna muzyczna przeszłość i kierunki muzyczne, doprowadziły do współpracy i mianownika gatunkowego o nazwie „blues rock”. Zanurzeni w klasyce rocka i bluesa z domieszkami muzyki soul, „Svobodni” tworzą własne utwory mieszczące się w tej stylistyce, jednocześnie okazując szacunek dla mistrzów gatunku, poprzez ciekawą i nieraz odkrywczą adaptację dokonań mistrzów gatunku takich jak: Breakout, Buddy Guy, Jimi Hendrix, Eric Clapton, czy Deep Purple.

Gitarowa muzyka, okraszona dźwięcznym kobiecym głosem stanowi bardzo intrygującą kompozycję, którą polecamy zarówno zwolennikom, jak i poszukującym ciekawej odmiany w świecie współczesnej muzyki popularnej, zdominowanym przez plastikową twórczość, opartą na sprawnych programach komputerowych.