Zapowiada się Przemyski Konwent Gier i Fantastyki

20 grudnia 2019

Uczniowie II LO w Przemyślu – entuzjaści gier i fantastyki – przygotowują na luty przyszłego roku nie lada atrakcję dla miłośników kreatywnej rozrywki. Będzie to „Przemyski Konwent Gier i Fantastyki”, który zaplanowano na 29 lutego 2020 roku. Pomysłodawcami tego wydarzenia są: Bruno Dzik, Jakub Chuchra i Michał Józefaciuk.

Co było inspiracją do podjęcia przez was takiego wyzwania? –  Pytamy Bruno Dzika.

Jest taka ogólnopolska olimpiada „Zwolnieni z Teorii”. Uczestnikami mogą być uczniowie szkół średnich i studenci, którzy mogą tam zgłaszać projekty społeczne. Wraz z kolegami przygotowaliśmy projekt MIŚKON „Przemyski Konwent Gier i Fantastyki”. W okolicy brakuje tego typu imprez. Postanowiliśmy więc spróbować swoich sił. Nawiązaliśmy kontakty z pasjonatami gier z Podkarpacia – są to stowarzyszenia „Gry i Fantastyka” oraz „GraTy” z Krosna. Pomogą nam oni organizacyjnie. Mamy też wsparcie ze strony naszej szkoły.

Z pewnością jest to niemałe wyzwanie organizacyjne, liczycie na duże zainteresowanie?

Spodziewamy się ok. 200 – 300 osób. Zainteresowanie grami planszowymi i fantastyką jest w naszym regionie bardzo duże, choć może niezbyt widoczne. Na organizowane przez nas wydarzenie składa się wiele mniejszych imprez. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Co przewiduje program imprezy?

Przede wszystkim Games Room (gry planszowe). Poza tym warsztaty, konkursy i turnieje oraz ciekawe – prowadzone przez entuzjastów – prelekcje. Będzie też możliwość nabycia ciekawych przedmiotów oraz spotkania niezwykłych postaci z filmów, komiksów, gier i animacji – w konkursie Cosplay. Również strefa Karaoke i wiele innych atrakcji. Zapewniamy przyjazną atmosferę i dobrą zabawę.

Czy macie już kolejne pomysły, jeśli impreza wypali?

Tak. Jeśli się uda – myślimy o kolejnej, tym razem dwudniowej, za rok.

Więcej informacji o młodych i kreatywnych mieszkańcach Przemyśla oraz o nadchodzącym wydarzeniu można znaleźć na ich stronie na Facebooku. 

sa

 

Zdjęcie poglądowe – canva.com