Zaczynają się wakacje-policjanci zwiększają czujność

26 czerwca 2020

Wraz z rozpoczęciem wakacji i sezonu urlopowego, podkarpaccy policjanci więcej uwagi przyłożą do bezpieczeństwa na drogach i w popularnych miejscach uzdrowiskowych. Epidemia koronawirusa wcale nie musi oznaczać, że ruch turystyczny w Bieszczadach, Beskidzie Niskim czy w okolicy zbiorników wodnych będzie mniejszy niż w ubiegłych latach. Przeciwnie, Policja spodziewa się, że zmęczeni kwarantanną obywatele wybiorą właśnie Polskę jako miejsce tegorocznego wypoczynku.

Podczas wakacji będzie działać policyjny posterunek w Solinie. Podobnie będzie na Jeziorze Tarnobrzeskim, gdzie, choć wprowadzono zakaz pływania, funkcjonariusze będą pilnować, by ktoś nie złamał tego zakazu.

Oczywiście specjalna uwaga policjantów zostanie skierowana na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Funkcjonariusze będą m.in. kontrolować czy  pojazdy samochodowe są w odpowiednim stanie technicznym. Oprócz badania stanu technicznego, trzeźwości kierowców i kontroli prędkości, policjanci zwrócą uwagę na sposób zamocowania sprzętu rekreacyjnego na samochodach np. rowerów.

Stworzona też zostanie-wzorem ubiegłego roku- specjalna mapa miejsc, w których doszło do wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Ma ona uzmysłowić kierowcom, jak duża jest skala nieszczęśliwych następstw lekkomyślności na drogach i pogłębić dyskusje społeczną na temat brawurowych zachowań na polskich drogach.