Na Podkarpaciu Duda hegemonem. Przemyśl podobny do wyników ogólnopolskich.

We wczorajszych wyborach prezydenckich Andrzej Duda zdobył wysokie poparcie na Podkarpaciu. Osiągnął prawie 62 procent oddanych głosów. Znacznie słabiej wypadł w tym konserwatywnym województwie kandydat PO Rafał Trzaskowski. Uzyskał on ponad 16 procent poparcia, przy 30 procentach w skali całego kraju. Trzecie miejsce na podium zajął –wg nieostatecznych obliczeń- Szymon Hołownia z wynikiem 9,42 %  głosów

Dobry wynik przypadł Krzysztofowi Bosakowi, który był bliski przeskoczenia Krzysztofa Hołowni. Bosak zdobył prawie 9,0 % poparcia, o ponad 2 punkty procentowe więcej niż ogólnie w kraju. Kosiniak –Kamysz, jeszcze niedawno widziany w drugiej turze, osiągnął słaby wynik niewiele ponad 2,5 procent poparcia.

Na końcu stawki uplasował się kandydat Lewicy Robert Biedroń z wynikiem 1,38 procenta. Pozostali kandydaci nie przekroczyli 1% poparcia.

W samym Przemyślu kandydat Prawa i Sprawiedliwości nie uzyskał jednak tak rewelacyjnego wyniku jak w skali województwa. Andrzej Duda zdobył tu 47,22 procent poparcia, przy ponad 29 % poparcia Rafała Trzaskowskiego. Szymon Hołownia uzyskał w mieście lepszy wynik niż w całym województwie, a z kolei Krzysztof Bosak zdecydowanie słabszy. Miasto jednak jest konserwatywne- wyniki Dudy, Bosaka, a także Hołowni i Kosiniaka –Kamysza wskazują, że mieszkańcy miasta mają dość tradycjonalistyczny światopogląd.

O zwycięstwie Andrzeja Dudy lub Rafała Trzaskowskiego będą decydować dwa tygodnie kampanii wyborczej i przepływy elektoratów Hołowni, Bosaka i pozostałych kandydatów.

Oficjalne wyniki nie zostały jeszcze podane i mogą się one jeszcze nieznacznie zmienić.