Zabili brutalnie psa i wrzucili go do szamba

30 września 2015

Przemyska policja zatrzymała dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za brutalne zabicie psa. Zwierzę zatłuczono i wrzucono do szamba.

W miniony poniedziałek, przemyscy policjanci otrzymali zgłoszenie o brutalnym zabiciu psa rasy bokser i wrzuceniu go do szamba. Do zdarzenia doszło w gminie Fredropol.

Funkcjonariusze udali się do 51 -letniego właściciela psa. W jego obecności przeszukano teren posesji, w ostnojniku na śmieci znaleziono ciało psa, które zostało wydobyte i zabezpieczone do badań weterynaryjnych. Weterynarz potwierdził, że zwierzę poniosło śmierć na wskutek uderzeń ciężkim przedmiotem.

Policjanci zatrzymali właściciela psa oraz jego 29 -letniego znajomego. Obaj byli pijani więc trafili do policyjnego aresztu. Wczoraj usłyszeli zarzuty i zostali przesłuchani. Mężczyźni przyznali się do brutalnego zabicia psa, opisali okoliczności w jakich do tego doszło.

Właściciel będzie odpowiadał za podżegnanie do uśmiercenia psa, a 29 -latek za jego dokonanie. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.