Zabił ojca swojej znajomej. 33-latek aresztowany przez przemyski sąd

9 grudnia 2016

Sąd Rejonowy w Przemyślu zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące 33-letniego mężczyzny, który podejrzany jest o zabójstwo ojca swojej znajomej. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W dniu 26 listopada br., około godz. 21, przemyska policja otrzymała zgłoszenie, że w jednym z przemyskich bloków, na klatce schodowej leży człowiek. Na miejsce skierowano funkcjonariuszy policji oraz zespół pogotowia, który stwierdził zgon 72-letniego mężczyzny.

Następnie funkcjonariusze udali się do mieszkania denata, w którym mieszkał wraz z córką, by ustalić okoliczności zdarzenia. Drzwi wejściowe były zamknięte, policjanci wyważyli je. Wewnątrz zastali mężczyznę i kobietę w trakcie libacji alkoholowej. Jeszcze tego samego dnia zostali oni zatrzymani.

Zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 33-letniemu mężczyźnie zarzutu zabójstwa 72-latka.

Sąd Rejonowy w Przemyślu na wniosek prokuratura oraz śledczych zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny było uduszenie gwałtowne w wyniku zadzierzgnięcia. Kodeks karny za zabójstwo przewiduje karę 25 lat pozbawienia wolności bądź dożywotniego pozbawienia wolności.

W dalszym ciągu jest prowadzone śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu mające na celu zweryfikowanie między innymi motywu działania sprawcy.