Zaatakował żonę młotkiem, ale zamiast za kratki prawdopodobnie trafi do szpitala psychiatrycznego

14 grudnia 2018

Zaatakował kobietę młotkiem. Zamiast za kratki trafi do szpitala psychiatrycznego.

3 grudnia 2017 r., w jednym z domów przy ul. Poniatowskiego w Przemyślu doszło do tragicznego zdarzenia. 62 -letni Roman K. twierdząc, że żona go zdradza wszczął awanturę podczas, której zaatakował młotkiem 56 -letnią Małgorzatę K. Mężczyzna uderzył kobietę trzykrotnie młotkiem w głowę, powodując liczne obrażenia. Awanturę przerwał syn, który przyszedł w odwiedziny do rodziców. Nieprzytomna kobieta trafiła do szpitala, gdzie przeszła skomplikowaną operację. Niestety nie udało się uratować jej życia.

Sąd Rejonowy w Przemyślu na wniosek prokuratora zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na okres 3 miesięcy.

14 listopada br. Prokuratura Okręgowa w Przemyślu skierowała do Sądu Okręgowego w Przemyślu wniosek o umorzenie postępowania przeciwko Romanowi K.

– Roman K. działając umyślnie, w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia Małgorzaty K., trzykrotnie uderzył ją młotkiem w głowę, powodując liczne obrażenia, które w połączeniu z obrzękiem mózgu skutkowały zgonem pokrzywdzonej, przy czym czynu tego dopuścił się mając całkowicie zniesioną poczytalność  – informuje prokurator Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Prokurator wniósł o zastosowanie wobec Romana K. środka zabezpieczającego w postaci umieszczenia go w szpitalu psychiatrycznym.