Przypomniały o 100 -leciu odzyskania praw wyborczych przez Polki [zdjęcia]

14 grudnia 2018

W tym roku obchodzimy 100 -lecie odzyskania przez Polki praw wyborczych. O tym wyjątkowym wydarzeniu przypominała mieszkankom naszego miasta europosłanka wraz z przewodniczącą RM w Przemyślu i przedstawicielkami Podkarpackich Rebeliantów.

– Cały czas te hasła sprzed 100 lat są aktualne. Za mało kobiet w polityce, za mało o sprawach i problemach kobiet, za mało aktywności kobiet, za mało akcji skierowanych do kobiet. – mówiła w Przemyślu europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

E. Łukacijewska dodała, że kobiety często same są zablokowane przed działaniem, ponieważ boją się narazić na krytykę, boją się przegranej, mają poczucie, że nie są wystarczająco dobre. Zaapelowała również aby kobiety spotykały się, były razem, wspierały się i mówiły o sobie dobrze.

– Musimy pamiętać, że za każdym politykiem i jego sukcesem stoi kobieta, która go wspiera, pomaga i chciałabym żeby było też odwrotnie aby politycy w kobietach nie widzieli wrogów, konkurentów, ale abyśmy jako kobiety miały wsparcie. – dodała europosłanka E.Łukacijewska.

Zarówno w samym Przemyślu jak i na terenie powiatu kobiety pełnią funkcję radnych, wciąż jednak brak kobiety wójta.

no images were found