„Z Wiednia dla Pań” – koncert z okazji Dnia Kobiet na Zamku Kazimierzowskim

12 marca 2018

W dniu 4 marca 2018 r., na Scenie Zamku Kazimierzowskiego odbył się kameralny koncert muzyki klasycznej z okazji Dnia Kobiet „Z Wiednia dla Pań” .
W bieżącym roku Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK przygotowało 4 koncerty z okazji Dnia Kobiet i choć święto wszystkich pań przypada na 8 dzień marca, to na przemyskim Zamku świętować rozpoczęto już 4 dnia pierwszego wiosennego miesiąca. Kolejne propozycje odbędą się kolejno 8, 9 i 11 marca.

„Z Wiednia dla Pań” to wyjątkowy koncert stworzony przez kobiety, dla kobiet i o kobietach. W programie znalazły się klasyczne utwory instrumentalne i wokalne takich autorów jak m.in.: Emilia Jaxa-Bykowska, Maria Theresia Paradis, Fanny Hensel, Henryk Wieniawski, Fryderyk Chopin, Karol Szymanowski, Maria Stuart, Lisa Maria Mayer, Maria Szymanowska, Josefine Winter, Fritz Kreisler, Camilla Frydan.

Podczas tego szczególnego wieczoru dla przemyskiej widowni wystąpiły związane z Wiedniem artystki: Austriaczka Andrea Schwab (mezzosopran), pochodząca z Polski Joanna Niederdorfer (fortepian) i również pochodząca z Polski Maria Marta Pawlikowska (skrzypce).

Koncert rozpoczęła i w nastrój muzyki klasycznej publiczność wprowadziła Dyrektor PCKiN ZAMEK Renata Nowakowska, a po występie, na zakończenie tego wieczoru, bukiet życzeń ze sceny do wszystkich pań skierował Poseł na Sejm RP Andrzej Matusiewicz.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński