Z trudem odratowany okaleczony owczarek. Policja poszukuje sprawcy

16 lutego 2015

Walentynki, czyli dzień, w którym okazujemy sobie wzajemnie miłość i sympatię, na pewno nie był taki dla owczarka niemieckiego odnalezionego pod płotem jednej posesji w Ostrowie koło Przemyśla. W wyniku zadanych mu ran przez jakiegoś sadystę, pies walczy o uratowanie łap, którym grozi amputacja.

Czternastego lutego przemyska policja otrzymała zawiadomienie o zwierzęciu znalezionym ze związanymi łapami i przywiązanym do ogrodzenia posesji. Kończyny psa były tak silnie skrępowane stalową linką, że ta wbiła się głęboko w mięśnie, pozostawiając otwarte rany. Policję zawiadomił właściciel posesji, przy której znalazł psa.

Do owczarka została wezwana ekipa ratunkowa z Centrum Adopcyjnego „Ada”. Weterynarzowi Radosławowi Fedaczyńskiemu, po przewiezieniu psa do lecznicy, udało się usunąć sidła, lecz najbliższe dni pokażą czy psu uda się uratować łapy.

Policja poszukuje teraz sprawcę uwięzienia owczarka i zadania mu takich ran. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi mu teraz 3 lata pozbawienia wolności.

Fot. Centrum Adopcyjne „Ada”