Tak minęły ferie zimowe spędzone w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu [galeria zdjęć]

16 lutego 2015

Przez dwa tygodnie ferii zimowych w Przemyślu Młodzieżowy Dom Kultury był organizatorem półkolonii dla dzieci w wieku 6-11 lat. Ponad 90 dzieci miało okazję spędzić w interesujący sposób czas wolny od zajęć szkolnych. Wrażeń było mnóstwo.

Zamiarem organizatorów było zapewnienie dzieciom wielu atrakcji, tak aby nie było miejsca na nudę. W pierwszym tygodniu dzieci były m.in. na spektaklu teatralnym na przemyskim zamku, uczestnicy mieli dużo okazji do aktywnego spędzania czasy, zorganizowaliśmy zajęcia na sali sportowej, były wyjścia w teren oraz nauka jazdy na łyżwach na przemyskim lodowisku pod opieką instruktora jazdy na łyżwach, dla niektórych dzieci była to pierwsza w życiu lekcja jazdy na łyżwach. Jak przystało na placówkę kulturalną, nie mogło zabraknąć zajęć artystycznych. Dzieci śpiewały, tańczyły i dużo malowały.

Półkoloniści odwiedzili interesujące miejsca, były chwile rozrywki w parku miejskim, odwiedziliśmy park gigantycznych owadów w pobliskich Wapowcach, mieli czas na zabawę w sali zabaw oraz zobaczyli jak pracują funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu w Medyce. Byli z wizytą u strażaków; prelekcję na temat cyberprzemocy przeprowadził  funkcjonariusz Komendy Miejskiej Policji. Dzieci uczestniczyły również w warsztatach w Muzeum Ziemi Przemyskiej oraz na basenie w Jarosławiu. Zadowolenie dzieci było widać na każdym kroku. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć poniżej oraz już dziś zapraszamy na półkolonię letnią w pierwszych tygodniach wakacji.