XIV Przemyskie Dyktando

2 grudnia 2016

W Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego odbyło się XIV PRZEMYSKIE DYKTANDO pod honorowym patronatem prezydenta miasta Przemyśla Roberta Chomy.

Do dyktanda, które odbyło się 22 listopada przystąpiły szkoły nr: 1, 4, 5, 6, 11, 14, 15, ZSzOI i ZPSzM I Stopnia, łącznie 32 uczniów w kategorii klas trzecich – dzieci młodsze i dzieci starsze z klas piątych i szóstych.

Wydarzenie to zaszczycili swoją obecnością nie tylko uczestnicy konkursu, ale także zaproszeni goście: Maria Żemełko – poetka i autorka dyktand dla dwóch kategorii, Anna Kozłowska – przedstawicielka prezydenta miasta Przemyśla oraz nauczyciele i opiekunowie uczestników.

Lektorkami dyktand w grupie starszej była Maria Żemełko, a w grupie młodszej Renata Fedewicz.

Czas oczekiwania na ogłoszenie ostatecznych wyników umilił dzieciom, nauczycielom i zaproszonym gościom słodki poczęstunek ufundowany przez Barbarę Ochenduszko oraz przedstawienie pt. „Plastusiowy pamiętnik” w wykonaniu grupy teatralnej uczniów klasy 3b w reżyserii Lucyny Nowak.

Po zakończeniu obrad komisji konkursowych laureaci, z rąk zaproszonych gości i pani dyrektor, otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez prezydenta Roberta Chomę i Szkołę Podstawową Nr 4 im. ks. Jana Twardowskiego w Przemyślu.

Laureatami tegorocznego dyktanda zostali:

w kategorii dzieci starszych:

  • mistrz ortografii – Alicja Cynar, SP 11, opiekun: Anna Dryniak
  • wicemistrz ortografii – Konrad Ams, SP 4, opiekun: Barbara Warchał
  • wyróżnienia – Anna Słowik, SP 14, opiekun: Ewa Leszczyńska oraz Katarzyna Maciuszek, ZSzOI, opiekun: Arleta Kazienkokategorii dzieci młodszych:
  • mistrz ortografii – Monika Kryńska, SP 15, opiekun: Ewa Kawiak
  • wicemistrz ortografii – Emilia Szelążek , SP 14, opiekun: Dorota Geleta
  • wyróżnienia – Hubert Łach, SP 11, opiekun: Joanna Belińska oraz Hubert Magoła, ZSzOI, opiekun: Danuta Szeremeta

Organizatorzy: Renata Białowąs, Renata Fedewicz i Dorota Mykita wszystkim serdecznie gratulują i zapraszają dzieci wraz z opiekunami do udziału w kolejnej, jubileuszowej edycji PRZEMYSKIEGO DYKTANDA!