Wystawa zdjęć Ewy Gawlik na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu

31 sierpnia 2017

Do 30 września w Zamku Kazimierzowskim można oglądać wystawę fotografii „Obrazy światłem malowane” autorstwa Ewy Gawlik.

Ewa Gawlik jest rodowitą „Ostrowianką”, która przyczyniła się do powstania Fotoklubu Galeria MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Moja przygoda z fotografią zaczęła się po tym, jak w 1989 r. dostaliśmy od teściowej wspaniałą Minoltę Freedom 1. Lubię fotografować „przemijanie” w różnych jego aspektach. Fascynują mnie ręce i stopy. Mają one dla mnie ogromną wymowę i dlatego dość często je uwieczniam. Na wędrówkach i w życiu codziennym wyszukuję obrazów, które maluje światło i natura. Dostrzegam to czego nie widzą inni. Reportaże z wydarzeń, które dzieją się wokół mnie też zatrzymuję w kadrze. – mówi Ewa Gawlik.

Do tej pory jej prace można było zobaczyć na wszystkich wystawach dorocznych, a także prezentowane były m.in. na wystawach w Krakowie, Kielcach, Chełmie, Łodzi, Rzeszowie. Autorka miała także sześć wystaw indywidualnych, brała w udział w plenerach oraz konkursach fotograficznych, podczas których jej prace zdobyły wyróżnienie.