Wysoka wygrana przemyskiego Czuwaju

14 marca 2016

12.03. 2016 r. w hali POSiR SRS Czuwaj Przemyśl pokonał zasłużenie drużynę MOSiR Bochnia stosunkiem bramek 33:23. Przemyślanie rozpoczęli od prowadzenia, które w 15 minucie stopniało do remisu 7:7. Drugi kwadrans to piękne przebudzenie Harcerzy i festiwal bramek w ich wykonaniu. Doprowadził on do wyniku 15:9 po pierwszej połowie.

Druga połowa meczu (po zbliżeniu się gości na 3 punkty -19:16) to stale powiększająca się przewaga przemyślan. W bramce MOSiRu mogliśmy zobaczyć byłego Harcerza Jarosława Guta, który dwoił się i troił. Nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów więc trener Bochni spróbował gry bez bramkarza co bardzo szybko się zemściło. Najpierw Paweł Puszkarski minimalnie chybił, następnie Maciej Kubisztal dwukrotnie wykonał celny rzut do pustej bramki gości. Trzeba również zauważyć, że w świetnej dyspozycji był Łukasz Orłowski, studząc zapędy Bochnian świetnymi obronami w bramce. Bardzo dobrze sprawował się też Stanisław Makowiejew trafiając bo bramki przeciwników aż 9 razy.

Mając w pamięci niedawny mecz z Orlenem Wisłą Płock można by doszukiwać się spadku formy naszych piłkarzy. Na szczęście nie spowodowało to żadnej tragedii a wręcz przeciwnie – Czuwaj odniósł najwyższe w tym sezonie zwycięstwo.

Czuwaj:Sar, Szczepaniec, Orłowski – Tyburski 1, Makowiejew 9, Kubik, Puszkarski 8, Dejnaka, Kaczor, Stołowski, Kulka, Piechnik 2, Kroczek 6, Kubisztal 7
Karne:3/4
Kary:4 minuty

MOSiR Bochnia:Gut, Węgrzyn – Imiołek 1, Budziosz 1, Bujak, Najuch 4, Zubik 4, Pach, Nowak 4, Marcin Janus 3, Adam Janus 3, Lysy 2, Spieszny 1, Jewiarz
Karne:1/4
Kary:6 minut

Agnieszka Marcińczak