Wypoczynek przemyślanina blisko i aktywnie. Część druga

5 sierpnia 2014

W naszym cyklu turystycznym promujemy miejsca niedaleko Przemyśla, które warto odwiedzić. Tym razem zapraszamy państwa do Leśnego Zakątka, Domu Przy Wodzie, Roztoczanki oraz Tyrolki.

Leśny Zakątek, to 100 – letni dworek myśliwski znajdujący się w Hołubli, w dolinie potoku, w części Parku Krajobrazowego Pogórza Przemyskiego. Powojenna siedziba nadleśnictwa, a następnie ośrodek wypoczynkowy PKP został wzniesiony przez Sapiehów, ostatnich przedwojennych właścicieli pałacu w Krasiczynie. Leśny Zakątek, to idealne miejsce do całorocznego wypoczynku w otoczeniu lasu i górskiego strumienia. Turyści, którzy zapragną się tu zatrzymać będą mogli zwiedzać okolice dostępnymi rowerami czy też w okresie zimowym poruszając się za pomocą nart biegowych. Mniej wysportowani wybiorą się na grzybobranie, a wieczorem będą mogli odpocząć przy ognisku. Właściciele tej posiadłości liczącej pięć pokoi proponują noclegi już od 35 zł.

Na trasie Krosno – Sanok, nad zalewem Sieniawskim, w miejscowości Odrzechowa znajduje się Dom Przy Wodzie. To gospodarstwo agroturystyczne, z placem zabaw z trampoliną, boiskiem do siatkówki. Odpoczywając u właścicieli, państwa Przybylskich możemy skorzystać z rowerów górskich oraz rowerka wodnego. Z dala od zgiełku proponowany jest relaks przy wędce. Udając się zaledwie 2 km dalej można spędzić dzień w siodle. Za dobę zapłacimy 35 zł.

Tytułem „Najlepsza Firma w Powiecie Tomaszewskim” może się pochwalić ośrodek wczasowy Roztoczanka w Suścu. Na zalesionym terenie znajdują się 2 – 9 osobowe domki noclegowe zaopatrzone w węzeł sanitarny oraz aneks kuchenny. Na terenie ośrodka znajduje się basen. Wczasowicze mogą również skorzystać z parku linowego, ścianki wspinaczkowej. Wypożyczyć kajaki oraz rowerki wodne, a chcąc się nieco bardziej rozruszać wypożyczymy rowery lub też zagramy w siatkówkę albo koszykówkę. Do Roztoczanki możemy się wybrać wraz ze zwierzętami.

Nie mogąc sobie pozwolić na dłuższy wypoczynek zapraszamy do Sanoka, do skorzystania z oferty Tyrolki. To miejsce zapewni nam adrenalinę, a wszystko dzięki prędkości i wysokości jakie zawdzięczamy zjeździe na linach, tuż nad wodą Sanu. Tyrolka jest czynna pon. – pt. 16 – 19, a sob. – niedz. 14 – 19. Zjazd w obie strony, dla dzieci kosztuje 12 zł, a za osobę dorosłą zapłacimy 15 zł. Dodatkowo w pon. i śr. Dzieci otrzymują drugi zjazd gratis.

Anna Fortuna

Fot. wikimedia commons (szumy na rzece Tanew – Roztocze)