Wymień się książką w Przemyskiej Bibliotece publicznej

8 czerwca 2017

Masz w domu książki, które przeczytałeś i teraz chętnie wymieniłbyś je na inne ? Przyjdź do Przemyskiej Biblioteki Publicznej i skorzystaj z regału bookcrossingowego.

Przemyska Biblioteka Publiczna prowadzi akcję bookcrossingową „Uwolnij Książkę w Bibliotece”. W Czytelni Nowości Wydawniczych pojawił się regał, gdzie możemy zostawić przyniesioną przez z nas z domu przeczytaną książkę i w zamian inną zabrać ze sobą.

Regał jest taką alternatywą dla czytelników. Wiadomo, że w bibliotece możemy książkę wypożyczyć, skorzystać z niej w czytelni na miejscu, możemy kupić za złotówkę, ale też od 10 maja możemy ją wymienić. Jak dotąd akcja cieszy się dużym zainteresowaniem. Na początku ludzie nieśmiało podchodzili do tego regału, ale kiedy dowiedzieli się, że mogą przynieść książki, to już następnym razem przychodzili z pozycjami do wymiany. – mówi Katarzyna Bednarz-Soja z Przemyskiej Biblioteki Publicznej.

W dniu 31 maja podczas inauguracji tygodnia czytania do akcji bookcrossingowej włączono też najmłodszych czytelników. W przeszłości przemyska biblioteka już miała takie akcje, była „Książka za książkę”, „Wymiana książek”, ale nie były one z takim rozmachem. Regał z książkami na wymianę będzie funkcjonował tak długo jak będzie zainteresowanie nim.
Akcja bookcrossingowa w Polsce obecna jest od kilkunastu lat, w Przemyślu pojawiła się po raz pierwszy.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Przemyśla, zarówno dorosłych jak i dzieci żeby przejrzeli swoje domowe biblioteczki i być może znajdą w nich książki, które są przeczytane, a z którymi chcieliby się podzielić z innymi. Przynieście je do Przemyskiej Biblioteki Publicznej na regał bookcrossingowy, a w zamian weźcie inne, które mogą być dla was atrakcyjne i cenne.– zachęca K.Bednarz-Soja.
Jednocześnie w przemyskiej bibliotece wciąż trwa akcja „Książka za złotówkę”. Ten regał również cieszy się dużym zainteresowaniem.

Są stali bywalcy, którzy przychodzą systematycznie i sprawdzają czy pojawiło się coś nowego. Za złotówkę sprzedajemy książki, które wycofujemy z księgozbioru ponieważ mamy ich dublet, takie które były kiedyś a już nie są lekturami i jest nimi mniejsze zainteresowanie, są też książki, które przynoszą nam czytelnicy, jeśli są to tytuły, które wielokrotnie nam się powtarzają wówczas też trafiają tutaj.- dodaje K.Bednarz-Soja.

Anna Fortuna