W Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyły Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych

8 czerwca 2017

W dniu 3 czerwca w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbyły się 40. Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Tańcowały Dwa Michały“. Była to okazja do zobaczenia zespołów prezentujących tańce towarzyskie, inscenizacje taneczne, disco dance oraz inne formy tańca nowoczesnego.

W tanecznych zmaganiach brały udział zespoły z Jedlicza, Jasła, Czarnej, Krosna, Rakszawy, Leska, Łańcuta, Ustrzyk Dolnych, Jarosławia, Dębicy i Przemyśla, działające przy szkołach tańca oraz domach i ośrodkach kultury i sportu.
Popisy wnikliwie obserwowało jury, w składzie: Wojciech Kaproń, Dorota Pantuła- Ferlejko, Piotr Huget i Piotr Fijak.

Zespoły oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: kat. I – do 12 lat, kat. II – od 13 lat. Jury oceniając występy – 27 prezentacji – podkreśliło wysoki poziom artystyczny prezentacji konkursowych i pełne zaangażowanie wykonawców na scenie. Doceniło również pracę choreografów i instruktorów za wkład włożony w przygotowanie zespołów do udziału w festiwalu.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali:

I kategoria wiekowa:
I nagroda wraz z nagrodą finansową w wysokości 700 zł – Zespół MINI ŻABKI z Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku za „Jeżykowe przygody”,
II nagroda wraz z nagrodą finansową w wysokości 400zł – Zespół R- REVOLUTION z Jasielskiego Domu Kultury w Jaśle za „ It’s like that”,
III nagroda wraz z nagrodą finansową w wysokości 300 zł – Zespół KLEKS IV z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie za „Mrówcze harce”.
Wyróżnienia po 200 złotych każde: Zespół Tańca Nowoczesnego MAŁY FLESZ z Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Rakszawie i Zespół Fame-iki ze Szkoły Tańca FAME w Dębicy.

II kategoria wiekowa:
I nagroda wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 700 zł – zespół RYTM gr. śr. z miejskiego Domu Kultury w Łańcucie za „Nędznicy”,
II nagroda wraz z nagrodą pieniężną w wysokości 400 zł – Zespół Tańca Współczesnego STRECZ gr. II z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie za „About friends”.
III nagroda wraz z nagrodą finansową w wysokości 300 zł – Zespół Szasse z Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu.
Dwa wyróżnienia po 200 złotych każde: Zespół FLEKS z Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Czarnej i Zespół RYTM gr. starsza z Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie.
Swoje nagrody przyznało także jury młodzieżowe w składzie: Martyna Cichocka, Aleksandra Biały, Karolina Magoń, Gabriela Gawlik. Ich werdykt brzmiał następująco:
w I kategorii wiekowej:
nagrodę maskotkę ufundowaną przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Tanecznego Koralik Zespołowi KLEKS IV ” z Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie za „ Mrówcze harce”.

w II kategorii wiekowej:
nagrodę maskotkę ufundowaną przez Centrum Kulturalne w Przemyślu Zespołowi Tanecznemu FOKS z Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku za „Siedem grzechów”.
Nagrody ufundowali: prezydent miasta Przemyśla, Centrum Kulturalne w Przemyślu.

Fot. Helena Piaskowska