Wyłoniono Mistrza Ortografii i Mistrza Matematyki

21 czerwca 2015

W Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi im.Orląt Lwowskich w Przemyślu podsumowano konkurs powiatowy, który wyłonił Mistrza Ortografii i Mistrza Matematyki.

W XIII „Spotkaniu Ortograficznym” wzięli udział uczniowie klas III szkół podstawowych miasta Przemyśla i powiatu przemyskiego. Do konkursu zgłoszono 216 uczniów, spośród których do drugiego etapu przeszło 42, a do finału zakwalifikowało się 20.

Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Anna Polna ze Stubna, Wicemistrzem został Konrad Ams z SP nr 4 w Przemyślu, miejsce trzecie zajęli Adam Górniak z SP nr 15 oraz Filip Kijanka z podstawówki w Nizinach.

W pierwszym „Spotkaniu Matematycznym” zmagało się 42 uczniów. Tytuł Mistrza otrzymał Aleksander Zarębiński z SP Muzycznej, tytuł Wicemistrza otrzymała Natalia Hayder z ZszOI, wyróżnienia przyznano Zofii Maćkowiak z SP Muzycznej i Miłoszowi Podwyszyńskiemu z SP – Przedmieście Dubieckie.

Organizatorzy mają nadzieję, że oba konkursy wpiszą się na stałe do kalendarza imprez oświatowych na szczeblu powiatowym.

Nagrody dla uczestników konkursów ufundowali starosta przemyski Jan Pączek, prezydent Robert Choma, Wydawnictwo Mac Edukacja i Nowa Era.

fot. UM