Wyjątkowy jubileusz przemyskiej Szkoły Tańca „A – Z”

21 maja 2019

Szkoła Tańca „A – Z” zaprasza na Jubileuszowy Koncert z okazji 25-lecia swojego istnienia. To niezwykłe widowisko taneczne odbędzie się 24 maja o godz. 18:00 w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK.

 

Szkoła funkcjonuje od 1994 roku. Jej założycielką jest Aleksandra Sołga, nauczyciel i choreograf tańca, a także doświadczona tancerka oraz instruktor sportowego tańca towarzyskiego. Od wielu lat jej uczniowie odnoszą znaczące sukcesy na krajowych i zagranicznych parkietach. Celem szkoły jest popularyzacja tańca, jego różnych form, a także rozwijanie uzdolnień tanecznych i artystycznych dzieci i młodzieży z powiatu przemyskiego.

W programie jubileuszowego koncertu znajdują się tańce towarzyskie, nowoczesne i karaibskie (salsa, bachata) oraz obrazy taneczne (teatr tańca tzw. caribbean show). Wystąpią pary taneczne Klubu Sportowego Tańca Towarzyskiego „A – Z”, laureaci i uczestnicy Mistrzostw Polski IDO’ 2019 oraz grupy Hobby – Taneczna Grupa Przedszkolaka „A – Z”, Dziecięcy Zespół Taneczny „A – Z”. Swoje układy taneczne zaprezentują także młodzieżowe grupy dancehall’u i salsy oraz grupy dorosłych („39,5” i Salsa Lady Group).

Wstęp wolny.

Zdjęcia: Szkoła Tańca „A – Z”