Wyjątkowe przemyskie jasełka z udziałem kibiców [Galeria zdjęć]

28 grudnia 2016

W Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 2 dla Niesłyszących w Przemyślu wystawiono Jasełka. Po przedstawieniu przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Polonii Przemyśl „Przemyskie Bractwo” wręczyli dzieciom paczki Mikołajkowe.

W dniu 21 grudnia, uczniowie ze SOSW nr 2 w Przemyślu wystawili Jasełka, które spotkały się z dużym uznaniem wśród zgromadzonej publiczności.

Cieszę się niezmiernie, że ten rok, który minął od ostatniego naszego spotkania upłynął dla ośrodka jako rok rozbudowy. Tyle dobrego co nas spotkało w tym roku, to mogę śmiało powiedzieć, że takiego roku jeszcze nie było, dzięki dobroci organu prowadzącego, pana prezydenta, pracowników wszystkich urzędów. To spotkanie wigilijne jest dla nas wielkim zaszczytem, że najwięksi przyjaciele naszego ośrodka przyszli do nas – powiedział dyrektor SOSW nr 2 Zbigniew Berestecki.

Do zgromadzonych zwrócił się także metropolita przemyski Abp Adam Szal, otrzymaliśmy największy prezent od Boga jakim jest Pan Jezus i na pamiątkę tego daru my też chcemy dawać dobro innym. Cieszę się, że dzieci niesłyszące mają tak wielu przyjaciół, którzy zgromadzili się dzisiaj razem, po to aby patrzeć na tajemnicę Bożego Narodzenia. Przedstawienie wykonane przez te dzieci jest bardzo wzruszające, ale też kiedy patrzymy na nie, myślimy sobie o wielkich darach, które Pan Jezus przyniósł ze sobą i te powinniśmy dawać innym. Jest ich wiele, ja wspomnę tylko o trzech. Pierwszy dar, który posiadali pasterze, to wielka radość i tej radości nam trzeba dzisiaj. Drugi dar, którego chciałbym także życzyć, to pokój, który jest w sercu, który polega na tym, że jesteśmy wewnątrz spokojni, czynimy dobro, nie mamy wyrzutów sumienia i ten pokój między narodami, między ludźmi. Radość i pokój znajdą dopełnienie w trzecim darze jakim jest miłość. Największą miłość miał Pan Bóg do nas, bo dał nam swojego Syna. Te trzy dary są niemożliwe do wprowadzenia w życie bez Pana Jezusa.

Dziękuję za zaproszenie, za tą lekcję pokory, którą co roku dajecie mi państwo osobiście. Nie jestem w stanie zrozumieć jak to przygotowujecie. Jestem zawsze pod wielkim wrażeniem i bardzo głęboko przeżywam ten występ – powiedział zastępca prezydenta Przemyśla Grzegorz Hayder.

Po zakończonym przedstawieniu przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców Polonii Przemyśl „Przemyskie Bractwo” wręczyli dzieciom prezenty. Już po raz czwarty przynosimy paczki dla podopiecznych ośrodka. Dzieci otrzymały od nas to co lubią najbardziej, czyli przede wszystkim słodycze – powiedział Robert Wróbel ze „Przemyskiego Bractwa”.

Anna Fortuna

no images were found