Dwie wygrane Przemyśl Bears. Czy Niedźwiadki powtórzą sukces z poprzedniego sezonu?

12 maja 2014

Przemyska drużyna futbolu amerykańskiego Przemyśl Bears powtórzyła ubiegłoroczny sukces rozpoczynając nowy sezon od dwóch wygranych. Dzięki takiemu startowi Bearsi są już o krok od ćwierćfinałów PLFA 8.

W turnieju, który odbył się w Mielcu Niedźwiadki pokonały brązowych medalistów z poprzedniego roku AZS Silesia Rebels 38:0 oraz gospodarzy turnieju Aviators Mielec 28:18.

Prezes Przemyśl Bears Bartosz Wardęga podsumowując starcie z pierwszym zespołem powiedział, że „Zawodnicy w spotkaniu z Rebels idealnie zrealizowali nasze założenia taktyczne. Defensywa siała spustoszenie w formacji ataku Ślązaków, natomiast nasz atak we wszystkich swoich seriach ofensywnych zdobywał punkty. Cieszę się również z czystego konta. Małe punkty mogą się okazać kluczowe w kontekście walki o ćwierćfinały”.

W meczu z Aviatorsem na murawie pojawili się nowi zawodnicy drużyny. To spotkanie okazało się też trudniejsze ze względu na złe warunki atmosferyczne.

Przemyśl Bears dzięki wygranym zajmuje pierwsze miejsce w grupie południowo-wschodniej i jest o krok od zapewnienia sobie po raz drugi awansu ćwierćfinałów rozgrywek.

Kolejny turniej odbędzie w Przemyślu, 8 czerwca, na bocznym stadionie przemyskiej Polonii. O godzinie 10 drużyna Aviators Mielec zmierzy się z AZS Silesią Rebels. Niedźwiadki zagrają przeciw Zagłębiu Steelers o godzinie 11.30.

fotografia własna Przemyśl Bears