Wygrana „Mamusiek” z Przemyśla w Turnieju Miast Królewskich

25 października 2017

W dniach 14-15 października miasto Przemyśl było areną Wielkiego Turnieju miast Przemyśl – Kraków. Mamuśki z Orlika zaprosiły do Przemyśla Mamuśki z Krakowa. Rozgrywki rozpoczęły się od turnieju dzieci, w którym poza zespołami orlikowymi udział wzięły także zespoły Polonii i SMS Mościsk z Ukrainy.

Nasze Mamuśki przystąpiły do rywalizacji na całego. Zaczęliśmy od bocce. Fantastyczna rywalizacja trwała blisko godzinę. Doskonale zaczął Kraków wspierany mocnym dopingiem. Jednak końcówka, to fantastyczna gra naszych Mamusiek, które pokonały w ostatnim rzucie ekipę z Krakowa – mówi trener Henryk Łaskarzewski.

Nie zabrakło także piłki nożnej, tutaj po remisowym spotkaniu o zwycięstwie decydowały rzuty karne, które wyłoniły dopiero po 12 serii zwyciężczynie – znowu Przemyśl był górą.

Dalsza rywalizacja przeniosła się na parkiety do hotelu Gloria, tutaj nieznaczną przewagę uzyskały Panie z Krakowa.

Niedziela to już zwiedzanie, po odwiedzinach w szpitalu naszej bramkarki p.Edyty Dubiel i odśpiewaniu jej stu lat, udaliśmy się do zwiedzania starówki i oczywiście odwiedziliśmy na „saneczkach” p. Iwonę. Ekipa z Krakowa była zachwycona pięknem naszego ponad 1000-letniego Grodu. Panowie z Krakowa zostali aresztowani przez oddział Szwejkowski, ale po krótkich negocjacjach zostali zwolnieni. Dziękujemy wszystkim za super zorganizowaną dwudniową imprezę. Pokazaliśmy że Przemyśl jest pięknym miastem, do którego warto wracać i tak nam obiecała ekipa z Krakowa. Dziękujemy za super zabawę i uśmiechy do końca. – dodaje Henryk Łaskarzewski.

Barw naszego Miasta broniły: Beata Karnas-Skalska, Dominika Oziębłowska, Małgorzata Baniecka, Anna Bobrowicz , Agnieszka Kłusek, Małgorzata Zubik-Borysławska, Małgorzata Kucab.