Wpłynęły 34 wnioski do Budżetu Obywatelskiego w Przemyślu. Większość z nich dotyczy rekreacji

26 lipca 2015

W Przemyślu zakończono przyjmowanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Do Urzędu Miasta wpłynęły 34 propozycje, z których większość dotyczy rekreacji.

W ramach Budżetu Obywatelskiego do przemyskiego magistratu wpłynęły 34 wnioski. W wyniku pierwszej weryfikacji – jak podaje Jan Jarosz kierownik Kancelarii Prezydenta Przemyśla – z przyczyn formalnych odpadło 8. Ich wnioskodawcy m.in.: nie dokonali szczegółowych wyliczeń finansowych, nie wskazali precyzyjnie miejsc, których miałby dotyczyć projekt lub też miejsce realizacji było niezgodne z miejscowym planem zagospodarowania.

Na Budżet Obywatelski zostanie przeznaczone 1,5 mln zł, realizacja jednego projektu nie może przekroczyć 300 tys. zł. Jednak w szczególnych przypadkach, gdy inwestycja okaże się ciekawa prezydent może zwiększyć tą kwotę do 10 %.

Większość tegorocznych wniosków dotyczy rekreacji. Przemyślanie chcieliby place zabaw, siłownie zewnętrzne, parki rekreacyjne czy też mini pole golfowe. Ale są też projekty dotyczące oświetlenia lub modernizacji ulicy, a także budowy i montażu stojaków na rowery w kształcie fajki, dzwonu czy też niedźwiedzia.

Głosowanie nad wnioskami rozpocznie się 25 sierpnia, do tego czasu będą one szczegółowo sprawdzane.

W tym roku po raz pierwszy głosowanie będzie się odbywać wyłącznie drogą elektroniczną. Każdy będzie mógł oddać swój głos tylko na jeden projekt. Dla osób nie mających dostępu do internetu zostanie on udostępniony w Urzędzie Miasta, przewidywanych jest również kilka innych tego rodzaju punktów na terenie Przemyśla.