Wojciech Bakun zdaniem Ruchu Narodowego szansą na pokonanie Roberta Chomy w zbliżających się wyborach samorządowych

19 marca 2018

Ruch Narodowy w Przemyślu w najbliższych wyborach samorządowych poprze kandydaturę posła Kukiz`15 Wojciecha Bakuna. Ich zdaniem jest on osobą, która ma największą szansę na wygraną w starciu o fotel prezydencki z obecnym włodarzem naszego miasta Robertem Chomą.

W najbliższych wyborach samorządowych Ruch Narodowy w Przemyślu planuje wystawić własnego kandydata na prezydenta naszego miasta. Obecnie rozważa kogo z trzech kandydatów w ramach swojego obozu narodowego mogliby poprzeć.
Z niepokojem obserwujemy postępujący kryzys naszego pięknego miasta. Miasta, w którym wielu radnych uczyniło sobie z zasiadania w Radzie Miejskiej trampolinę do skoku na intratne funkcje i stołki. – mówi Marek Kulpa koordynator przemyskich struktur Ruchu Narodowego.

Przemyskie struktury ugrupowania chcą zaproponować wyborcom kandydata na prezydenta z pomysłami, wizją miasta dynamicznie się rozwijającego, przyciągającego turystów i kupców z Polski i Europy, odważnego, odpowiedzialnego i przedsiębiorczego. Przy tym jednak mają też świadomość własnych braków kadrowych i słabości.

Jednakże Ruch narodowy gotowy jest na także na poparcie kandydata z zewnątrz ugrupowania. – Gdyby wśród kandydatów na prezydenta pojawił się ktoś kto będzie w stanie realnie naszym zdaniem powalczyć o fotel prezydenta Przemyśla, jednocześnie mając silne poparcie przemyskiej społeczności oraz będzie prezentował program zgodny z naszą linią ideową, będziemy w stanie poprzeć tego kandydata. – mówi Marek Kulpa – Naszym zdaniem jeden kandydat stoi przed taką dziejową i historyczną szansą na przerwanie tych wyniszczających miasto zależności. Jest nim poseł Wojciech Bakun.    Jak podkreśla M.Kulpa, poseł Kukiz`15 Wojciech Bakun ma nienaganną opinię wśród społeczeństwa Przemyśla. Jest osobą która, miałaby szansę zwyciężyć z obecnym prezydentem Robertem Chomą.

Zdaniem tego ugrupowania Przemyśl jest miastem, które nie rozwija się, w którym nie pojawiają się nowe technologie. Miastem, które dotkliwie odczuwa odpływ mieszkańców, a także omijane jest przez turystów, którzy nie chcą korzystać z naszych noclegów i restauracji. Marnowane są pieniądze podatników na promocje potencjału turystycznego, kulturowego i mikrologistycznego Przemyśla.
Zamiast tego słyszymy o bałaganie w miejskich i wojewódzkich instytucjach, ledwo utrzymujących się spółkach miejskich walczących o swój byt bez wsparcia rządzących, podwyżkach cen za gospodarowanie odpadami, cen wody oraz czynszów, a także jałowych i skandalicznych sporach i przepychankach w Radzie Miejskiej, a nawet tajnych współpracownikach aparatu bezpieczeństwa PRL w spółkach i instytucjach podległych Prezydentowi i Radzie Miasta Przemyśla. – argumentuje M.Kulpa.

Za ten stan przemyskie struktury Ruchu Narodowego obarczają nie tylko prezydenta miasta, ale przede wszystkim każdą poprzednią jak i obecną Radę Miejską.
Brak kreatywności w kreowaniu rzeczywistości, a także pomysłów na wykorzystanie wielu walorów miasta doprowadziły do wieloletnich zaniedbań oraz tego, że miastem wciąż rządzi postpeerelowski układ, którego charakteryzuje obojętność. A obojętność jest gorsza od nędzy. Taki stan rzeczy musi się wreszcie skończyć. – dodaje Marek Kulpa.

Nie bierzemy na poważnie głosów jakoby obecny prezydent miał już nie startować w tegorocznych wyborach. Rezygnując z kandydowania traci kartę przetargową w ubieganiu się o wyższe stanowisko, np. wojewody, a naszym zdaniem zostanie nim po wyborach samorządowych. – mówi koordynator przemyskich struktur Ruchu Narodowego – Gdy ugrupowanie Wojciecha Bakuna zdecyduje się wystawić go na kandydata zrobimy wszystko, by umożliwić wybór jego osoby. Sytuacja miasta tego wymaga. W innym przypadku, gdy dojdzie do sytuacji podobnej jak przed czterema laty, że wśród kandydatów pojawi się wielu, którzy doprowadzili do rozbicia głosów opozycji, nie mając nic do stracenia również będziemy starać się o głosy wyborców w Przemyślu.

Anna Fortuna