Wniosek o skazanie w sprawie śmiertelnego wypadku w Wapowcach

18 stycznia 2018

Wniosek o skazanie bez przeprowadzenia rozprawy w sprawie wypadku w Wapowcach. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła 5-letnia dziewczynka.

W dniu 4 września 2017 r., około godz. 10, w miejscowości Wapowce, kierujący renault kangoo, 56-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, jadąc w kierunku Przemyśla, przed ostrym zakrętem zauważył samochód marki bmw, który wpadł w poślizg. Bmw uderzyło w przód jego pojazdu i wjechało do rowu.

Osobowym bmw kierowała 38-letnia Aneta B. Dwie dziewczynki, pasażerki bmw w wieku 5 i 7 lat zostały przewiezione do szpitala. Młodsza dziewczynka w wyniku poniesionych obrażeń ciała zmarła cztery dni później.

28 grudnia 2017 r. prokurator skierował do Sądu Rejonowego w Przemyślu wniosek o skazanie Anety B. bez przeprowadzenia rozprawy.

Prokurator zamieścił wniosek o karę w wymiarze 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres próby 3 lat, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym przez okres 3 lat oraz o zwolnienie oskarżonej z ponoszenia kosztów i opłaty sądowej.