Włamywacz ze Śląska sprawcą włamań i kradzieży w Przemyślu

8 maja 2017

Od końca kwietnia do początku maja 2017 roku, na terenie Przemyśla przy ul. Pikulickiej dochodziło do włamań i kradzieży. Sprawcą okazał się 19-letni mieszkaniec województwa śląskiego.

Policjanci z przemyskiej jednostki od kwietnia br. prowadzili czynności zmierzające do ustalenia sprawcy włamań i kradzieży w okolicy ul. Pikulickiej w Przemyślu. Podjęte w tej sprawie czynności doprowadziły do ustalenia i zatrzymania włamywacza, którym okazał się 19-letni mieszkaniec województwa śląskiego.

W minioną sobotę na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego 7 razy w tygodniu oraz zakazu opuszczania miejsca pobytu oraz zawiadamiania Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu o zamierzonym wyjeździe.

W okresie od 14 do 18 kwietnia br. sprawca włamał się do altany, z której zabrał wyposażenie o wartości około 300 złotych.

Kolejne włamanie miało miejsce 24 kwietnia 2017 roku na terenie Przemyśla. Sprawca działając analogicznie, poprzez wyważenie zamka drzwi wejściowych do pomieszczenia gospodarczego, ukradł skrzynki z narzędziami.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy.