Wigilia miejska na przemyskim Rynku. Padły ciepłe słowa.

Już niedługo, bo 15 grudnia na przemyskim Rynku, po raz pierwszy odbędzie się Wigilia Miejska. Imprezę zorganizują wspólnie Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Starosta Przemyski Jan Pączek i Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

O swoich planach organizatorzy poinformawali na konferecji prasowej, w której udział wzięli, oprócz Wojciecha Bakuna i Jana Pączka, wicedyrektor Caritas Archdiecezji Przemyskiej ksiądz Paweł Konieczny (na zdjęciu).

Jak zauważył starosta Pączek organizacja Wigilii jest ,,cenną inicjatywą” i nie jest to-jak stwierdził Pączek- pierwsza impreza przy której prezydent miasta i starostwa współpracują. 

Padły też koncyliacyjne słowa ze strony Jana Pączka i Wojciecha Bakuna na temat ich rzekomego konfliktu o finansowanie niektórych zadań samorządowych. Politycy stwierdzili, że konfliktu nie ma, a jeśli różnice zdań dotyczące finansowania zadań się pojawiają, to wywołane są niedostatecznym dofinansowaniem powiatów i samorządów. W takich sytuacjach – jak powiedział J. Pączek- ,, musimy się targować”.

Ciężar zapewnienia posiłku wigilijnego i obsłużenia imprezy przez wolontariuszy wziął na siebie Caritas. Wigilia Miejska będzie ukoronowaniem i zamknięciem Jarmarku Bożonarodzeniowego, który także odbywać się będzie na Rynku.    

 

 

film bk

zdj. A. Czereba,UM Przemyśl