Wigilia miejska na przemyskim Rynku. Padły ciepłe słowa.

6 grudnia 2019

Już niedługo, bo 15 grudnia na przemyskim Rynku, po raz pierwszy odbędzie się Wigilia Miejska. Imprezę zorganizują wspólnie Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun, Starosta Przemyski Jan Pączek i Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

O swoich planach organizatorzy poinformawali na konferecji prasowej, w której udział wzięli, oprócz Wojciecha Bakuna i Jana Pączka, wicedyrektor Caritas Archdiecezji Przemyskiej ksiądz Paweł Konieczny (na zdjęciu).

Jak zauważył starosta Pączek organizacja Wigilii jest ,,cenną inicjatywą” i nie jest to-jak stwierdził Pączek- pierwsza impreza przy której prezydent miasta i starostwa współpracują. 

Padły też koncyliacyjne słowa ze strony Jana Pączka i Wojciecha Bakuna na temat ich rzekomego konfliktu o finansowanie niektórych zadań samorządowych. Politycy stwierdzili, że konfliktu nie ma, a jeśli różnice zdań dotyczące finansowania zadań się pojawiają, to wywołane są niedostatecznym dofinansowaniem powiatów i samorządów. W takich sytuacjach – jak powiedział J. Pączek- ,, musimy się targować”.

Ciężar zapewnienia posiłku wigilijnego i obsłużenia imprezy przez wolontariuszy wziął na siebie Caritas. Wigilia Miejska będzie ukoronowaniem i zamknięciem Jarmarku Bożonarodzeniowego, który także odbywać się będzie na Rynku.    

 

 

film bk

zdj. A. Czereba,UM Przemyśl