Wielkie zwycięstwo zawodniczki Nurtu Martyny Hajduk

10 września 2016

Młoda tenisistka Nurtu Przemyśl Martyna Hajduk w największym w Europie turnieju tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży pod nazwą ”Andro Kids open & Talent Cup” zdobyła I miejsce.

Była to już 27 edycja zawodów, w których rywalizowało 1323 dziewcząt i chłopców z rekordowej ilości 29 krajów m.in. Australia, Cypr, Turcja, Chiny, Węgry, Luksemburg, Francja, Belgia, Szwajcaria, Serbii. W trzydniowej imprezie odbyło się ponad 4000 gier na 80 stołach.

W zeszłym roku Martyna Hajduk również startowała w tym turnieju i zajęła wówczas II miejsce, a że jest niezwykle utalentowana i potrafi wyciągać wnioski z wcześniejszych występów, w tym roku nie było w Niemczech na nią mocnych. W tegorocznym turnieju, w kategorii wiekowej Martyny startowało około 60 zawodniczek.

W siedmiu meczach Martyna Hajduk straciła zaledwie dwa sety (po jednym w półfinale i finale). W finale wygrała 3:1 z Niemką, Chiarą Baltus (TTC Finow-Gewo Eberswalde).

Klasyfikacja końcowa:
1. Hajduk, Martyna MLKS Nurt Przemyśl (POL)
2. Baltus, Chiara TTC Finow-Gewo Eberswalde (GER)
3. Schüler, Anna SV Friedrichsgabe (GER)
3. Gliewe, Natalie TTC Heppenheim (GER)

Grając pod szyldem Politechniki Rzeszowskiej Martyna wspólnie z Martyną Gołąb dotarły do 1/8 finału w zawodach drużynowych. Bardzo dobry start zanotowała nowa zawodniczka Nurtu Martyna Gołąb w turnieju indywidualnym rocznik 2005 gdzie zajęła wysokie 5 miejsce w zawodach.