Widowiskowa Uroczystość z okazji Dnia Flagi w Przemyślu [Galeria zdjęć]

2 maja 2017

2 maja Przemyśl uczcił Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Po raz pierwszy podczas tych obchodów odbył się przemarsz z udziałem 50 metrowej biało-czerwonej.

Główne uroczystości związane z Dniem Flagi RP rozpoczęły się w Przemyślu przed Pomnikiem Orląt Przemyskich. W obecności Kompanii Honorowej Wojska Polskiego,prezydenta miasta, samorządowców i mieszkańców uroczyście podniesiono flagę.

Jak zawsze w tym miejscu – które jest tak ważne dla Przemyślan i RP – oddajemy cześć jednemu z symboli naszego narodu, naszej biało-czerwonej. Po raz pierwszy będziemy uczestniczyć w marszu, towarzyszyć naszej biało-czerwonej w przejściu przez San do Rynku. To nasze przywiązanie do flagi nie jest czymś nadzwyczajnym, jest to drogi każdemu Polskiemu sercu symbol, któremu należy się szacunek i cześć.– mówił prezydent miasta Przemyśla Robert Choma.

Spod Pomnika przez kładkę odbył się uroczysty przemarsz z 50 metrową biało-czerwoną. Na Rynku harcerze przekazali flagę prezydentowi miasta.

Po oficjalnych uroczystościach prezydent miasta Przemyśla otworzył rajd organizowany przez PTTK Przemyśl „Rowerem z Biało – Czerwoną”, którego uczestnicy chcąc uczcić ten wyjątkowy dzień wyruszyli trasą: Przemyśl, Buszkowice, Wyszatyce, Walawa, Małkowice, Żurawica, Przemyśl oflagowani chorągiewkami w barwach narodowych.

Fot. Anna Fortuna i Piotr Gdula

no images were found