Wicemistrzostwo Podkarpacia w futsalu trafiło do Przemyśla

8 grudnia 2018

Za sprawą chłopców z UKS Orlika Hensfort Przemyśl (rocznik 2008), prestiżowy tytuł drugiej drużyny na Podkarpaciu, trafił do naszego miasta.

W trakcie eliminacji, w których wystartowały 32 zespoły wyłoniono 8 najlepszych drużyn, które podzielono na dwie grypy po 4 zespoły w każdej. Bardzo wysoki poziom oraz przeciwnicy, którzy trafili do jednej grupy z Przemyślem zmusiły drużynę UKS Orlik do najwyższego wysiłku. Pomimo bardzo dobrej postawy przeciwników przemyślanie zajęli w grupie pierwsze miejsce i w półfinale zagrali z Kolbuszowianką w bramce, której „szalał” najlepszy bramkarz turnieju – Krystian Kośmider. Po wygranym meczu UKS Orlik Hensfort Przemyśl trafił do finału, gdzie czekała na niego Stal Rzeszów. Pomimo wymiany ciosów z obu stron, to jednak Stal zadała ich więcej za sprawą najlepszego strzelca turnieju Antoniego Kobosza.

– Wygrywamy nagrodę 900 zł, mnóstwo słodyczy od głównego sponsora turnieju, okazały puchar oraz nagrody rzeczowe, a najlepszym zawodnikiem rozgrywek został Hubert Kędziora z naszego UKS Orlika Przemyśl. W tym miejscu chciałem podziękować organizatorom, w szczególności Adamowi Onyszczukowi. Fantastycznie zorganizowane zawody! – mówi trener UKS Orlik Przemyśl Henryk Łaskarzewski.

UKS Orlik Przemyśl wystąpił w składzie: Oskar Sienkiewicz, Karol Orfin, Piotr Bogusz, Dawid Nowakowski, Jan Borysławski, Hubert Kedziora, Kornel Rybak, Oliwer Górka, Sergiusz Rozak, Oliver Daczkowski. Trener: Henryk Łaskarzewski, asystent: Mariusz Kędziora.

– Ten tytuł dedykujemy szczególnie dla naszego niezastąpionego Mateusza „Dimy” Bobrowicza, który podczas przygotowań odniósł poważną kontuzję oraz mającego dzisiaj urodziny Tymcia Socińskiego. Nie zapominamy też o pozostałych kolegach trenujących z nami, bo to jest również ich sukces – dodaje H.Łaskarzewski.