W Przemyślu działa Klub Młodego Programisty

7 grudnia 2018

Kluby Młodego Programisty to punkty warsztatowe, w których odbywają się bezpłatne zajęcia z programowania. Na Podkarpaciu program ten jest realizowany tylko w Przemyślu.

Kluby Młodego Programisty uruchomiło Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Działają one na terenie całej Polski – po jednym w każdym województwie. Na Podkarpaciu odbywają w Przemyślu, w księgarni Kontrabanda Literacka.

Kluby będą funkcjonowały przez dwa lata – do października 2020 r. W tym czasie zorganizowanych zostanie 3200 bezpłatnych warsztatów dla ponad 40 tysięcy osób.
Bezpłatne zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów odbywają się w specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne do nauki programowania.

Głównym założeniem inicjatywy jest stworzenie przestrzeni do przybliżenia nauki programowania dzieciom i rodzicom. Podczas zajęć ich uczestnicy poprzez zabawę uczą się logicznego myślenia, a przy okazji rozwijają wiele kompetencji, takich jak: kreatywność, umiejętność pracy w zespole, szukanie kompromisów i optymalnych rozwiązań.

Właśnie trwają zapisy na kolejną turę zajęć. Rodzic, który chce zgłosić swoje dziecko na warsztaty, powinien wejść na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić dostępny tam formularz.