W służbie w Straży Granicznej szukał narkotyków, teraz pies Eran idzie na emeryturę

27 lutego 2017

W Placówce Straży Granicznej w Korczowej na zasłużoną emeryturę odszedł starszy chorąży sztabowy SG Krzysztof Nowak, a wraz z nim jego pies służbowy – owczarek belgijski Eran, z którym pracował przez ostatnie 7 lat. Teraz razem będą odpoczywać w domu chorążego.

Krzysztof Nowak przez cała swoją karierę w SG pełnił służbę jako przewodnik psa służbowego w Placówce Straży Granicznej w Korczowej. Eran to jego trzeci pies służbowy. Wcześniej chorąży Krzysztof był opiekunem owczarka Ewersa i jagdteriera Jeki – oba po przejściu na emeryturę trafiły również do domu pana Krzysztofa.

Eran – 10 letni owczarek belgijski był psem służbowym – specjalistą w zakresie wyszukiwania narkotyków. Chorąży Nowak podczas pożegnania powiedział, że nie wyobrażał sobie żeby mógł odejść bez Erana i gotów był pełnić służbę w SG dopóki Eran nie będzie mógł razem z nim odejść do cywila.

Komendant Oddziału płk SG Robert Rogoz podczas uroczystych podziękowań podkreślił, że służba chorążego Nowaka w Straży Granicznej była wzorowa.

Z sympatycznym przewodnikiem i jego psem Eranem pożegnali się również z funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej na czele z Komendantem Placówki ppłk SG Robertem Inglotem, który dziękując za służbę uścisnął rękę i łapę świeżo upieczonych emerytów.