W sklepie w Fredropolu nielegalnie sprzedawano alkohol

6 grudnia 2016

W jednym ze sklepów na terenie gminy Fredropol sprzedawano nielegalnie alkohol. 58 -letni podejrzany dopuścił się tego już po raz czwarty.

W poniedziałek, 5 grudnia kilku funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością gospodarczą przeprowadziło kontrolę sklepu na terenie gminy Fredropol, pod kątem sprzedaży alkoholu bez wymaganego zezwolenia. 58-letni właściciel oświadczył, że nie posiada stosownego zezwolenia. W sklepie funkcjonariusze zabezpieczyli piwa, wódki oraz wina. Mężczyzna jest znany policji.

58-letni właściciel sklepu usłyszał zarzuty prowadzenia w punkcie handlowym sprzedaży napojów alkoholowych bez wymaganego zezwolenia. Po wykonanych czynnościach został zwolniony.

Sprawca odpowie za naruszenie przepisów ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, tym bardziej że dopuścił się powyższego czynu już po raz czwarty.

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara grzywny. Dodatkowo sąd możne orzec przepadek napojów alkoholowych, a także zakaz prowadzenia działalności gospodarczej, polegającej na sprzedaży lub podawaniu napojów alkoholowych.