W ramach IV Narodowego Dnia Sportu w Przemyślu odbyła się Olimpiada Orlika 2016 [Galeria]

10 października 2016

W Przemyślu odbyła się Olimpiada Orlika 2016 w ramach IV Narodowego Dnia Sportu. Rywalizowało w niej blisko 300 osób.

Orlik przy ul.Dworskiego w Przemyślu przyłączył się do ogólnopolskiej akcji promowania sportu poprzez organizację zajęć sportowych w ramach IV EDYCJI NARODOWEGO DNIA SPORTU. Olimpiada Orlika, to dzień, w którym promowany jest sport i aktywny tryb życia. Celem tej akcji było wspomaganie rozwoju fizycznego dzieci oraz ich rodziców, opiekunów poprzez udział w poszczególnych konkurencjach sportowych. Integracja wszystkich, łamanie barier pokoleniowych podczas gier i zabaw, rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej, wdrożenie do aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu, to dodatkowe korzyści wynikające z udziału w Olimpiadzie. Rywalizowało w niej prawie 300 osób. Rozdano ponad 200 medali i dyplomów Olimpijskich oraz ponad 20 pucharów. Najstarszy uczestnik miał 57 lat natomiast najmłodszy 3 latka.

Kibice, których w sobotę nie brakowało przy ulicy Dworskiego oglądali zmagania sportowe w trzech kategoriach wiekowych, 16 zespołów przez rzuty, skoki, sztafetę rodzinną na biegu „Maratonie Orlika ” kończąc.

Dziękujemy za tak liczne przybycie, za sportowe kibicowanie oraz rywalizację w duchu fary play. Szczególne podziękowania składam tym wszystkim, którzy bardzo się napracowali aby mogły się bawić tak świetnie całe rodziny z Przemyśla i okolic. Wielki szacunek Panie i Panowie jesteście dla mnie inspiracją i motorem do dalszej pracy – mówi organizator Olimpiady trener Henryk Łaskarzewski – Cieszy nas przede wszystkim frekwencja, cudownie że było nas tak dużo. Mamy nadzieję że z każdym naszym kolejnym wyzwaniem będzie nas coraz więcej. To ważne, aby nasze dzieci wiedziały ze zawsze maja wiernych kibiców w postaci swoich najbliższych.

Sobotnie rozgrywki rozpoczęły się od rywalizacji „Mamusiek”, które wygrywając zmierzyły się z drużyną kobiet „Biało-Czerwonych” z Kaszyc.
Następnie turniej rozegrali zawodnicy Orlika, z Kaszyc, z Buszkowic oraz z Ukrainy z roczników 2006, 2007, 2008.

Wyniki :
I miejsce UKS ORLIK PRZEMYŚL 2006
II miejsce UKS ORLIK PRZEMYŚL 2008
III miejsce DRUŻYNA Z MOŚCISK
IV miejsce UKS ORLIK PRZEMYŚL 2007
V miejsce drużyna z Buszkowic
VI miejsce drużyna z Kaszyc

Rozegrano też mecz uświetniający Olimpiadę pomiędzy Orlikiem i Sokołem Sieniawa w kategorii chłopców rocznik 2004/2005. Równolegle na boisku głównym odbył się turniej „maluszków” czyli dla zawodników z rocznika 2009 i młodszych, w którym rywalizowało 8 drużyn.
„Maluszki” po rozegranych meczach podjęły wyzwanie olimpijskie – bieg na 200 m.
Po zakończonych meczach do zmagań olimpijskich w trzech konkurencjach – bieg na dystansie 400 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową – przystąpiły również dzieci z rocznika 2004/2005, 2006, 2007, 2008.

W międzyczasie rywalizacje olimpijskie rozpoczęli dorośli, kobiety – bieg na dystansie 1000 m, rzut piłeczką palantową oraz mężczyźni – bieg na dystansie 1000 m, rzut dyskiem.

Konkurencją, która wzbudziła najwięcej emocji była sztafeta rodzinna.

no images were found