W Przemyślu ruszy szkoła rodzenia prowadzona przez profesora Chazana

4 lipca 2017

Caritas Archidiecezji Przemyskiej otworzył katolicką szkołę rodzenia. Kierował będzie nią ginekolog, prof. Bogdan Chazan.

Caritas jest wszędzie tam, gdzie bliźni potrzebuje wsparcia. Pamiętajmy, że ciąża czasem bywa niechciana, czasem pojawia się w warunkach braku akceptacji. Bywa też tak, że płód jest chory.  mówi tygodnikowi „Niedziela” ks. Artur Janiec, dyrektor Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Według księdza Jańca szkoła rodzenia, która powstanie będzie istniała wszystkich, którzy potrzebują wsparcia.

Pierwsze zajęcia w szkole rodzenia prowadzonej przez prof. Bogdana Chazana odbyły się 28 czerwca. Udział w nich ma przygotować kobietę fizycznie i psychicznie do porodu. W zajęciach poza przyszłymi rodzicami mogą też uczestniczyć inni członkowie rodziny. Ma to być miejsce „dla wszystkich tych, którzy chcą by ich dzieci były kochane i rozwijały się w atmosferze troski i miłości”.

Według prof Bogdana Chazana koordynatora prac Szkoły Rodzenia przy Caritas Archidiecezji Przemyskiej, świeckie i katolickie szkoły rodzenia są do siebie podobne, jednak istnieją różnice, takie jak uznanie podmiotowości dziecka od momentu poczęcia.  Katolicka szkoła stawia też na rodzinę. Ciąża konsoliduje ją i wzmacnia, a także sprawia, że u rodziców pojawia się dziękczynienie wobec Boga za dar rodzicielstwa – wyjaśnia tygodnikowi „Niedziela” prof. Bogdan Chazan.

Anna Fortuna